Бешикташ изгуби преднина от два гола, но си тръгна доволен от Гърция

2028
на 28.11.2014

Отборът на Бешикташ изпусна аванс от два гола при гостуването си на Астерас (Триполис) в мач от Група "С" на Лига Европа и срещата завърши 2:2. Въпреки това с точката в Гърция турците се поздравяват с класиране за елиминационната фаза на надпреварата. Демба Ба откри резултата в 15-ата минута, а в 61-ата Гьокхан Тьоре удвои от дузпа. В 72-ата обаче Херонимо Баралес намали за домакините, а само минута по-късно "черните орли" останаха с човек по-малко, тъй като Атиба Хътчинсън получи директен червен картон. В 82-ата минута Астерас стигна до равенство с попадение на Факундо Пара, но за повече гърците нямаха нито време, нито сили. По този начин Бешикташ записа десет точки в надпреварата и се класира за елиминациите. Астерас пък вече е с пет, но няма шанс за следващата фаза. Лидер е Тотнъм с 11, а на дъното Партизан с едва една.

Източник: sportal.bg