Борусия (Д) отпадна, но разби Реал (М) в паметен мач, арменец провали немците

6087
на 08.04.2014

Борусия (Дортмунд) победи Реал (Мадрид) с 2:0 в 1/4-финала-реванш от Шампионската лига, но напред продължава "белия балет" сред победата с 3:0 в Мадрид.

И двата гола за домакините отбеляза Марко Ройс. Той откри в 24-ата минута, след като се възползва от грешка в отбраната на Реал след далечно центриране в половината на белите. В 37-ата минута Ройс отново беше най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на Реал. Левандовски стреля, топката беше отбита и Ройс пръв стигна до нея, за да удвои резултата и да приближи Борусия с още една крачка до чудото.

При първото попадение португалският бранител Пепе се опита да върне топката с глава на Касийяс, но Ройс успя да я открадне и да се разпише. Това беше второ попадение за Ройс срещу Реал, който успя да се разпише и при 2:2 на "Сантяго Бернабеу" през ноември 2012 г. Със следващото си попадение германецът постигна три гола в сметката си срещу мадридчани.

Двубоят започна с чудовищна подкрепа за Борусия от трибуните на "Сигнал Идуна Парк", но играчите на Реал не позволиха на "жълточерните" да овладеят средата на терена. Нещо повече - играчите в бяло стигнаха до 60% владение на топката в първите 10 минути, с което разбиха намеренията на Борусия да стигне до бърз гол.

В 15-ата минута гостите пропуснаха да открият, след като Анхел ди Мария изпорти дузпа. Аржентинецът се подхлъзна, ударът му беше слаб, което позволи на вратарят Вайденфелер да отрази, а бранителите извадиха топката в ъглов удар. Иначе наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Пишчек в наказателното поле след центриране на Коентрао. Пропуснатата дузпа беше крайъгълният камък в първото полувреме, след което играта на Реал се срина, а тази на домакините се подобри значително.

Миналия сезон дортмундци показаха, че са способни да вкарат четири гола на Реал, и ако го направят отново, без да допускат попадение в своята врата, те ще сътворят голямата сензация и ще спрат похода на "белия балет" към Десетата.

Титуляр в състава на домакините е полският голаджия Роберт Левандовски, докато Реал започна без носителя на Златната топка Кристиано Роналдо, който има лека травма в коляното и е пазен за важните сблъсъци в Примера дивисион. Все пак португалецът е в списъка с резервите и при нужда може да бъде използван от Карло Анчелоти още през втората част на мача в Дортмунд, който не се развива според очакванията.

На почивката треньорът на Реал Карло Анчелоти направи една смяна като пусна Иско на мястото на Ияряменди.

Началото на втората част започна със силен натиск и положение за гостите. Гарет Бейл стреля мощно от границата на наказателното поле, но ударът му беше отразен. Домакините приеха играта в своята половина и чакаха своя момент да контраатакуват.

Играчите на Юрген Клоп бързо осъзнаха, че подобна тактика е в интерес на гостите и се опитаха да си върнат притежанието на топката и инициативата в мача.
Отново Гарет Бейл беше в основата на опасно положение пред вратата на Вайденфелер. В 58-ата минута уелсецът се пребори с бранител на Борусия и стреля от малък ъгъл в близост до вратата, но Карим Бензема не успя да засече удара и да убие интригата в мача.

В 65-ата минута футболистите на Борусия успяха да организират страхотна контраатака. Марко Ройс изведе Хенрик Мхитарян зад отбраната, арменският национал нахлу мощно в наказателното поле и стреля отляво на вратата, но ударът му срещна гредата. Последва разбъркване, но бранителите на Реал успяха да изчистят топката.

Четвърт час преди края героят за Борусия до този момент Марко Ройс се опита да си изпроси дузпа, строполявайки се в наказателното поле, но получи жълт картон за симулация.

Силите на играчите на Борусия започнаха да намаляват и чудото на "Сигнал Идуна Парк" все повече се отдалечаваше. Отличният Роман Вайденфелер на няколко пъти спаси отбора си от попадение, но нападателите в "жълто-черно" така и не стигнаха до трети гол.

Бойко Борисов: Мераклии за премиери винаги ще се намерят. Президентът е отговорен човек на него може да се разчита (НА ЖИВО) Бойко Борисов: Мераклии за премиери винаги ще се намерят. Президентът е отговорен човек на него може да се разчита (НА ЖИВО)