Борусия стартира с трудна победа над Майнц

СПОРТЪТ ДНЕС

6179
на 27.08.2016

Борусия Дортмунд стартира с трудна победа новия сезон в немската Бундеслига. Пред пълните трибуни на „Сигнал Идуна Парк” „жълто-черните” се наложиха с 2:1 над състава на Майнц 05. Въпреки успеха играчите на Томас Тухел далеч не показаха най-доброто си лице. В герой за победителите се превърна голямата звезда на тима Пиер-Емерик Обамеянг, който реализира и двете попадения. Габонският национал откри резултата с глава в 17-ата минута след асистенция на новото попълнение Андре Шурле. Отново Шурле бе главно действащо лице в 88-ата минута, при която Карим Онисиво го фаулира в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа в полза на домакините. Зад топката застана Обамеянг, който не сгреши и вкара втория си гол в мача.В оставащите минутки до края гостите стигнаха до почетно попадение, дело на Йошинори Муту. Ето и още резултати от 1-ия кръг в Бундеслигата: Айнтрахт (Франкфурт) – Шалке 1:0 Аугсбург – Волфсбург 0:2 Хамбургер – Инголщат 1:1 Кьолн – Дармщад 2:0.

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)