Браво! България поведе на Португалия, Марселиньо се разписа в дебютния си мач за националите

5684
на 25.03.2016

Отборите на Португалия и България играят при резултат 0:1 контролата между двата тима в Лейрия. Двубоят на "Ещадио Д-р Магаляеш Песоа" започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при атентатите в Брюксел преди няколко дни. Над 22 000 зрители подкрепят домакините.

Пълният дебютант Марселиньо стартира от първата минута, като ще играе на своята любима позиция плеймейкър. На върха на атаката в схемата 4-2-3-1 ще бъде Димитър Рангелов, а Ивелин Попов и Михаил Александров ще действат по двете крила.

Владислав Стоянов е на вратата, а пред него в защита са Страхил Попов, Александър Александров, Николай Бодуров и Живко Миланов. Капитанът Светослав Дяков и Ивайло Чочев са опорните халфове.

Домакините започнаха вихрено и до шестата минута мача имаха няколко чисти положения за гол. Още в първите секунди Роналдо стреля, но Стоянов спаси. В третата минута Нани остана сам срещу вратаря, но старжът на Лудогорец изби акробатично. Последваха два удара - на Роналдо и Нани, но отново имаше сигурни намеси на Стоянов. Малко по-късно Кристиано не успя да отбележи на празна врата, след като Владо изби едно центриране и топката стигна до звездата на Реал Мадрид.

При първото си слизане по-смело в половината на Португалия, нашите можеха да стигнат до попадение. Пепе, при опит да върне на Антони Лопеш, бе близо до автогол, но топката излезе в корнер. В 18-ата минута дойде и първият точен удар за нашите. Минута по-късно резултатът бе открит в полза на България. Дебютантът Марселиньо получи топката в наказателното поле и след като залъга двама защитници прати топката в мрежата на Лопеш.

СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ! Кирил Петков даде рецепта как ПИК да стане нормална медия: Трябва само да... (ВИДЕО)