Браво! Отличен Григор на четвъртфинал в Торонто

14389
на 29.07.2016

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите Мастърс в Торонто след успех с 6:3, 7:5 срещу Иво Карлович от Хърватия.

Григор започна отлично двубоя с гейм на нула и изигра много добър сет. Българинът наниза 5 аса само в първите два гейма.  Добрите му изяви от начален удар продължиха и той завърши сета с 8 аса и 80% вкаран първи сервис. Това му помогна да има предимство в първата част. Карлович разчиташе основно на началния си удар и всеки път, когато се стигнеше до разиграване, Димитров доминираше.

В шестия гейм първата ни ракета успя да затрудни хърватина при негов сервис. Началото бе след фанстастичен минаващ удар по диагонала. Карлович отговори с ас, но последва опит за атака на мрежата, която бе посрещната от нов отличен минаващ удар и се стигна до две възможности за пробив. Тогава Иво сбърка една точка на мрежата и първият пробив в мача бе факт. Григор затвърди пробива за 5:2 и малко по-късно стигна до успех в първия сет.

Втората част вървеше гейм за гейм, но хърватинът създаваше повече проблеми на Димитров, който отново стартира с гейм на нула. В седмия гейм Карлович спаси шанс за пробив след поредния си мощен сервис. Малко по-късно той стигна и до първата си възможност за пробив в срещата, но Григор се справи. Нов потенциално решителен момент дойде в следващия гейм, когато българинът спаси сетбол. Този път бе ред на най-добрият ни тенисист да демонстрира отличен сервис, след което изравни за 5:5. Последва оспорван гейм, в който Карлович първоначално се измъкна от 15:40. Григор си извоюва нов шанс за пробив и този път се възползва, а след това бе убедителен при своя сервис гейм и стигна до крайния успех.

25-годишният българин е играл четири пъти срещу Карлович, като резултатът е 2-2 победи. За последно двамата играха тази година в Истанбул и Димитров спечели в два сета след два тайбрека. За Григор това е пето участие в Торонто. В най-силния си период през 2014 г. той достига до полуфиналите, където отстъпи на Жо-Вилфред Цонга.

Димитров вече си е осигурил 90 точки за ранглистата и 50 990 долара от наградния фонд, а при успех ще спечели 180 точки и 98 195 долара.

Карлович вече е на 37 години, но заема 27-о място в световната ранглиста. Хърватинът има седем титли в кариерата си, а последната бе спечелена този месец в Нюпорт. Миналата седмица той игра финал във Вашингтон, където загуби от Гаел Монфис.

Григор, който в момента е 40-и в световната ранглиста, отстрани японеца Юичи Сугита в три сета на старта, а след това се справи с канадския талант Денис Шаповалов. Карлович пък преодоля американеца Тейлър Фриц, а после отстрани поставения под номер 8 негов сънародник Марин Чилич.

При успех над Карлович Димитров ще се изправи срещу номер 3 в схемата Кей Нишикори от Япония, който по-рано днес победи Ражеев Рам след 6:3, 6:4.