Братята Азар блестят при поредното шоу на "червените дяволи"

15512
на 11.10.2017
Братята Азар блестят при поредното шоу на червените дяволи

Белгия завърши квалификациите с нова убедителна победа. "Червените дяволи" разгромиха с 4:0 Кипър и събраха 28 от възможни 30 точки в група "Н". Белгийците отдавна си бяха осигурили участие на Мондиал 2018, а днес се забавляваха на терена. Над всички бяха братята Еден и Торган Азар, които отбелязаха три от головете. В края се разписа и влезлият като резерва Ромелу Лукаку.

Селекционерът на домакините Роберто Мартинес даде почивка на част от звездите си, начело с Лукаку, Кевин де Бройне и Дрис Мертенс. Сред титулярите обаче бяха Тибо Куртоа, Ян Вертонген и Азар, а шанс да започне от първата минута получи и Торган Азар.

Белгийците веднага обсадиха вратата на своя съперник и не им отне много време да открият резултата. Това стана в 12-ата минута, когато домакините отнеха топката в средата на терена, последва рейд на Еден Азар през центъра и точен удар за 1:0. До почивката “червените дяволи” направиха няколко пропуска, а кипърците не създадоха нищо интересно в офанзивен план.

През второто полувреме белгийците вдигнаха темпото и Торган Азар удвои преднината им в 52-ата минута. Той се разписа с добавка отблизо с първото си попадение за националния отбор. В 63-ата минута Еден Азар направи 3:0 от дузпа, отсъдена за игра с ръка на кипърски футболист в наказателното поле, предава Спортал. Точка на спора сложи Лукаку, който беше изведен с дълъг пас от собствената половина, пребори се със защитник на гостите и прати топката във вратата. Това беше общо 43-и гол за Белгия в квалификациите.

Кипър финишира на 5-о място в групата с 10 точки.