България изпусна Русия на тенис на маса

Други спортове

5049
на 14.12.2016

Петко Габровски и Кирил Попов донесоха първите победи на България в европейските квалификации, но националните ни отбори по тенис на маса за мъже и жени отстъпиха на Русия.

Двубоите се играха снощи в Бадминтон зала "Европа" в София. Мъжете отстъпиха с 2-3. Попов и държавният шампион Теодор Александров загубиха първите два мача с по 0-3 гейма. След това обаче Габровски победи Алексей Ливентсон с 3-1 (12:10, 11:6, 5:11, 11:9). В заключителния гейм тенисистът от Лясковец поведе с 10:6 точки и реализира четвъртия си мачпойнт, след което пълната зала изригна в овации. В четвъртата среща Кирил Попов изравни резултата, след като надви Григори Власов с 3-0 (11:8, 12:10, 11:9). В решаващата пета среща Александров спечели първия гейм, но в крайна сметка отстъпи на Владислав Буров с 1-3 (11:7, 7:11, 4:11, 4:11).

При жените националките отстъпиха с 0-3. В първата среща 17-годишната Мария Йовкова стигна до геймпойнт в продължението на първия гейм при 11:10, но не успя да го реализира и загуби от Мария Маланина с 0-3 (11:13, 9:11, 4:11). Във втората среща Михаела Димова имаше цели четири поредни точки за спечелване на първата част, но ги пропиля и отстъпи на Яна Носкова с 0-3 (10:12, 4:11, 3:11). В последния мач Анелия Карова загуби от Марина Тайлакова също с 0-3 (9:11, 9:11, 3:11). Това бяха трети загуби за националните ни отбори и те загубиха всякакви шансове за класиране на еврофиналите в Люксембург догодина, пише "тенис 24".

Соня Момчилова пред ПИК TV за закона за дезинформацията: Опасно е безогледно да се налага контрол и цензура. С каква експертиза министри и ДАНС ще преценяват кое е истина?! (ВИДЕО) Соня Момчилова пред ПИК TV за закона за дезинформацията: Опасно е безогледно да се налага контрол и цензура. С каква експертиза министри и ДАНС ще преценяват кое е истина?! (ВИДЕО)