България отпадна от Евро 2017 след трета поредна загуба

Волейбол

10770
на 06.04.2017

След страхотното начало националният волейболен отбор на България за девойки до 18 години отпадна от Европейското първенство в Холандия. Воденият от селекционера Страхил Балов тим записа трета поредна загуба, след като отстъпи на Германия с 0:3 (23:25, 26:28, 22:25) в последния си мач от Група I на шампионата на Стария континент, игран този следобед.

По този начин младите български "лъвици" ще завършат със сигурност на едно от последните две места в групата с 2 победи, 3 загуби и 5 точки и ще отпаднат от по-нататъшно участие в турнира. Бундестимът също има 2 победи и 3 загуби, но има 6 точки. Така германките ще играят почти сигурно за разпределение на местата от 5-о до 8-о.

Първия гейм на срещата започна много оспорвано, като битката бе буквално за всяка точка и топка до края, но в крайна сметка Германия го измъкна с минималното 25:23. В началото на втората част младите волейболистки на Бундестима поведоха с 6:3, но българските момичета на свой ред обърнаха и дръпнаха в резултата. "Лъвиците" стигнаха и до геймбол при 24:20, но така и не успяха да го затворят в своя полза. Вместо това германките направиха страхотен обрат до 25:24. Това обаче далеч не бе края на гейма, като България имаше още един геймбол при 26:25, но в крайна сметка Германия показа характер и го спечели трудно с 28:26. С аванс от 2:0 гейма задачата пред Германия вече бе по-лесна и с цената на отлична отборна игра приключиха мача след 25:22 и 3:0.

Страхотен мач за България изигра Александра Миланова, която заби фантастичните за тригеймов мач 23 точки (1 ас, 52% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане), но и нейните усилия не бяха достатъчни за успех. За тима на Германия Емма Сирис (3 аса, 44% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане) и Линда Бок (1 блок, 2 аса, 29% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане) реализираха 14 и 13 точки за победата.

ГЕРМАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:23, 28:26, 25:22)

ГЕРМАНИЯ: Корина Глааб 6, Луиза Келер 1, Линда Бок 13, Емма Сирис 14, Йозефа Бок 7, Камила Вайтцел 9 - Патриция Нестлер-либеро (Франциска Нитше, Лина Алсмайер 7)
Старши-треньор: Йенс Тиетбьоол
БЪЛГАРИЯ: Пламена Кораменова, Мария Йорданова 9, Александра Миланова 23, Добрина Христоскова, Борислава Съйкова 4, Мария Кривошийска 5 - Димана Александрова-либеро (Ива Халачева, Виктория Ангелова, Мария Русева, Дарина Куманова 6, Елизабет Георгиева-либеро)
Старши-треньор: Страхил Балов.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 април - Овните са крайно чувствителни, Водолеите да не се захващат с нови задачи САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 април - Овните са крайно чувствителни, Водолеите да не се захващат с нови задачи
СУПЕР ШОУ! ПИК изненада Кирил Петков с уникален подарък за рождения му ден, той: Голяма радост ще е за вас да си отида в Канада, но това няма да се случи (ВИДЕО/СНИМКА) СУПЕР ШОУ! ПИК изненада Кирил Петков с уникален подарък за рождения му ден, той: Голяма радост ще е за вас да си отида в Канада, но това няма да се случи (ВИДЕО/СНИМКА)