България с инфарктна победа срещу Исландия

Баскетбол

9921
на 14.08.2013

Националният ни отбор по баскетбол се класира за полуфиналите на европейските квалификации. Нашите победиха Исландия с 81:79 като гости в Рейкявик в последния си мач в кампанията за Европейското първенство през 2015 година. По този начин „трикольорите“ спечелиха първото място в група „А“ и на полуфиналите в квалификациите ще играят срещу първенеца в група „С“ - Австрия или Швейцария. Тити Папазов и компания се изложиха преди няколко дни и загубиха от Румъния насред Варна. След много обрати обаче те компенсираха гафа си и отиват в следващата фаза.

На 7 август победихме исландците с 88:59 във Варна, но тази вечер драмата беше пълна. Нашите започнаха доста сковано и след отлични атаки на Сигурдарсон и Ермолински домакините дръпнаха с 8:2. С две поредни тройки Вилхамсон наказа гостите за 14:5, преди Папазов да вземе прекъсване. Несериозната игра на България продължи, а тактиката на исландците им носеше успех. До края на първото полувреме „лъвовете” се доближиха само на точка от Исландия след серия от наказателни удари, но секунди преди паузата нови глупави грешки в защита позволиха на Ермолински и Стефансон да ни наказат за 41:33 в полза на домакините. “Конското”, което им дръпнаха треньорите явно даде резултат и българите излязоха преобразени.

Силно заигра Аврамов, който с две поредни тройки ни върна в играта. 3:30 минути преди края на третата част Калоян Иванов вкара кош и фаул и нашите поведоха за първи път в мача – 50:49. До края на третия период разликата се увеличи след два коша на Веско Веселинов и забивка на Лилов – 60:55. Надмощието на гостите продължи, но исландците методично реализираха почти всички свои атаки. 4 минути преди края невероятна тройка изведе домакините напред в резултата – 73:72. Папазов веднага поиска прекъсване и после веднага върнахме коша за 74:73. С опит, класа и малко късмет българите успяха да измъкнат победата с 81:79, а с това и визата за следващия етап от квалификациите.

Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с Боташ на българската прокуратура (ВИДЕО) Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с "Боташ" на българската прокуратура (ВИДЕО)