В биатлона - голяма радост за Норвегия

Други спортове

6789
на 19.03.2018

Мъжката щафета на Норвегия спечели последния старт за сезона на 4 по 7.5 километра от Световната купа по биатлон в Холменколен (Норвегия) и завоюва малкия кристален глобус в тази дисциплина.

Отборът в състав Ларс Хелге Биркелан, Хенрик Л'Абе-Лунд, Тарей Бьо и Йоханес Тингес Бьо измина трасето за 1:13.13,7 час. Норвежците използваха само 3 допълнителни патрона, не влязоха в наказателна обиколка, а Йоханес Тингес Бьо финишира с флага на Норвегия.

На второ място на 50.3 секунди завърши квартетът на Австрия с пет допълнителни патрона, а на трето място е Русия на 56.9 секунди с четири допълнителни патрона. Двата тима също не допуснаха наказателни обиколки. Антон Шипулин излезе втори след последната стрелба на последен пост, но на последното изкачване беше изпреварен от Юлиан Еберхард и финишира трети.

България в състав Красимир Анев, Антон Синапов, Владимир Илиев и Димитър Герджиков завърши на 19-о място. Българите използваха 11 допълнителни патрона, а Илиев и Герджиков въртяха по една наказателна обиколка.

Красимир Анев даде отличен старт на България, след като не допусна грешка в стрелбата и не използва допълнителни патрони, но на трети пост Илиев влезе в наказателен рунд още в първата стрелба. Българският квартет завърши на 6:44.2 минути зад Норвегия. Последните стартове от Световната купа по биатлон са през следващата седмица в Тюмен (Русия), пише "Новспорт".

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 23 април - материалното положение на Близнаците ще се подобри, Козирозите ще жънат успехи САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 23 април - материалното положение на Близнаците ще се подобри, Козирозите ще жънат успехи
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Бойко Рашков и Петър Тодоров отговарят пред комисията за ОПГ-то в митниците - НА ЖИВО ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Бойко Рашков и Петър Тодоров отговарят пред комисията за ОПГ-то в митниците - НА ЖИВО