на 17.04.2018
В голямото дерби! Син превес през април

Утре ЦСКА и Левски ще попълнят поредната страница в историята на съперничеството си.

WINBET – Ранно изплащане за брой голове за първи път в България! (18+)

За 28-и път червени и сини ще мерят сили за първенство през април. До момента тимът от "Герена" има лек превес в сблъсъците в 4-ия месец от годината.

Балансът е 13 победи за Левски, 4 равенства, 10 победи за ЦСКА, голова разлика 38-34 в полза на сините.

За първи път вечните съперници мерят сили през април през 1952 година.

Тогава през първото полувреме армейците повеждат с два гола чрез Димитър Миланов и Панайот Панайотов.

В 66-ата минута Арсен Димитров връща едно попадение за сините, но Панайотов слага точка на спора в 76-ата.

В двубоите през април ЦСКА постига най-голямата си победа през 1957 година.

Тогава армейците ликуват след 4:0, а в прегръдките на съотборниците си попадат легендите Крум Янев, Стефан Божков, Кирил Ракаров и Иван Колев.

Левски също е вкарвал 4 гола на червените - на 24.04.1994 година. Сините печелят с 4:1.

Двубоят ще остане в историята с хеттрика на Наско Сираков. Вълка открива в 22-ата минута от дузпа, а Петър Александров удвоява в 36-ата. През втората част Сираков вкарва нови две попадения - в 50-ата и 85-ата минута.

Голът за армейците е дело на... бившия футболист на сините Станимир Стилов. 10-години по-късно Мъри и Наско правят тандем треньор - директор на "Герена".

Две години по-късно (на 27.04.1996-а) Левски влиза в априлски мач срещу ЦСКА, като има зад гърба си рекордни 9 поредни победи във всички турнири над противника. Край на уникалната серия обаче слага Петър Михтарски - бившият нападател на Левски вкарва единствения гол в двубоя - 1:0 за червените в 69-ата минута.

Мачът ще се запомни и с друго. След края на първото полувреме фен от сектор А хвърля към главния съдия Веселин Богданов жива змия, докато отборите се прибират в тунела.

Стресираният рефер отказва да излезе за второто полувреме, но делегатът го убеждава да го стори. "От години свиря мачове. Виждал съм какво ли не, но това бе върхът на простотията. Да вкараш змия на стадиона и да я метнеш на пистата в краката ни. Ужасяващо!", коментира тогава роденият във Велико Търново Богданов, припомня "Тема спорт".

За последно сини и червени спориха в четвъртия месец преди година. На 29.04.2017-а армейците лепнаха тройка на противника. Още до 6-ата минута те водеха с 2:0 след точни изстрели на Арсенио Нунеш и Кирил Десподов. В 53-ата минута Фернандо Каранга сложи точка на спора.

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов се ядоса на ППДБ: Не реагират срещу министрите на Радев, а реагират срещу човека, който го взех от тях - Дани Митов ПЪРВО В ПИК TV! Борисов се ядоса на ППДБ: Не реагират срещу министрите на Радев, а реагират срещу човека, който го взех от тях - Дани Митов