ИЗВЪНРЕДНО! Мега драма в Лига Европа! След рулетка на дузпи - "червените"... (ОБНОВЕНА)

127585
на 19.07.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Мега драма в Лига Европа! След рулетка на дузпи - червените... (ОБНОВЕНА)

ЦСКА продължава напред към втория квалификационен кръг на Лига Европа. Дузпи в Латвия и радост за "армейците".

Рига записа 1:0 срещу "червените" в редовното време на срещата-реванш от първия кръг на турнира. Така след победата на родния гранд в София - също с 1:0, се стигна до продължения. В тях общият резултат се запази, по този начин спорът влезе в драматични дузпи. При решаващите изпълнения "армейците" бяха безпогрешни.

Тиаго получи червен картон през второто полувреме на реванша, в продълженията и играч на домакините беше изгонен.

Десподов пък пропусна много важна дузпа в 89-ата минута. Нападателят обаче се реваншира, вкарвайки последната дузпа при решаващите изпълнения от бялата точка.

В следващия кръг ЦСКА ще спори с австрийския Адмира. Първият двубой ще е на "Армията".

"Червените" имаха превес при владеенето на топката през първото полувреме, но не съумяха да създадат сериозни възможности за гол. Така се стигна до 44-ата минута, в която защитникът Черномордийс, след центриране, засече топката в мрежата на "армейците".

Тиаго в 58-ата минута с шут отдалеч прати кълбото във вратата на домакините, попадението обаче не бе зачетено, съдията даде сигнал за нарушение на правилата.

Десподов в 73-ата минута бе близо до гола, но нямаше късмет в завършващата фаза. Само минута по-късно Тиаго Родригес получи втори жълт, респективно червен картон.

В 89-ата минута Кирил Десподов пропусна дузпа. Нападателят шутира в долния ляв ъгъл на вратата, а стражът на Рига парира топката. Бялата точка бе посочена за фаул срещу Десподов. Секунди по-късно Бодуров среля силно от далечна дистанция, а кълбото премина на сантиметри от вратата.

Продължения. Равностойна игра. В началото на второто продължение играч на домакините беше изгонен, отборите са с равен брой футболисти на терена. След Родригес, Панич също получи втори жълт картон. Последваха солидни шансове и за двата тима, но без успех в завършващата фаза.  Така се стигна до решаващи дузпи.