В изключително здраво дерби! Ливърпул и Ман Юнайтед не се победиха

8885
на 14.10.2017

Ливърпул и Манчестър Юнайтед за втора поредна година завършиха при резултат 0:0 на "Анфийлд" във Висшата лига.

В дербито на 8-ия кръг мърсисайдци бяха по-активни в хода на мача, но не успяха да затруднят особено мниго Давид Де Хея и компания. Стражът спаси по-опасните ситуации пред вратата си, а на отсрещната неговият колега Миньоле също се представи блестящо.

Жозе Моуриньо за пореден път потвърди, че е доволен на равенството на стадиона на Пуул, тъй като неговите възпитаници основно се защитаваха. Клоп продължава без победа срещу Ман Юнайтед откакто пое Ливърпул, акцентира "Новспорт".

Срещата започна с устрем на "червените дяволи", който обаче продължи до 10-ата минута. След това Ливърпул започна да владее много по-често топката и атакуваше постепенно.

Тенденцията се запази до края на първия половин час от мача. След това Юнайтед взе инициативата, но изгодните положения и за двата тима липсваха.

Това се промени в 34-ата минута, когато Давид Де Хея спаси брилянтно с крак силен удар на Жоел Матип след цинтриране на Фирмино. В последствие от изгодна позиция Мохамед Салах отправи неточен изстрел.

Десет минути по-късно Ромелу Лукаку имаше шанс да открие за гостите. Неговият удар обаче беше спасен от сънародника му Симон Миньоле.

През началото на второто полувреме преобладаваха единоборствата в средата на терена и продължителното владеене на топката.

Головите ситуации пред двете врати ставаха все по-голяма рядкост ако изобщо може да се каже, че е имало такива.  Двамата треньори опитаха да раздвижат футбола със смени. Моуриньо пусна Рашфорд и Лингард, но топката рядко достигаше до тях.

Клоп отвърна с включване в игра на Алекс Окслейд-Чембърлейн и Дани Стъридж. Това обаче се случи едва 10 минути преди края на двубоя.

До края на мача грубите сблъсъци продължиха да властват на терена за сметка на футболното. Може би най-интересното около срещата се случи преди нейното начало. Ливърпул прекръсти една от трибуните на легендата си Кени Далглиш.

С точката Манчестър Юнайтед събра 20 и поне временно застана на върха във Висшата лига. Ливърпул вече има 13 точки.

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)