В Примера! Роналдо герой за Реал

11393
на 15.10.2017

Кристиано Роналдо спаси Реал Мадрид при гостуването на Хетафе с победен гол в 85-ата минута. Това бе първо попадение на Кристиано в Ла Лига от началото на сезона и с него КР7 донесе трите точки за тима си, акцентира "Гол".

Карим Бензема бе дал аванс на Реал в 39-ата минута, а в 56-ата Молина изравни за домакините. Така се стигна до 85-ата минута, когато Роналдо засече от воле прекрасно подаване на Иско, за да спаси тима си от загуба на точки. С този успех Реал се изкачи до второто място в класирането със 17 пункта, но може да бъде изместен след изиграването на останалите мачове от кръга. Лидерът Барселона (21 точки) гостува по-късно тази вечер на Атлетико Мадрид (15).

Реал имаше превъзходство през цялото време на срещата и изглеждаше, че тимът на Зинедин Зидан ще постигне заслужена и убедителна победа, гостите обаче направиха много пропуски в завършващата фаза. В игра за “белите” се завърна Карим Бензема, а в атаката на тима бяха още Кристиано Роналдо, Марко Асенсио и Лукас Васкес.

Още в 11-ата минута Роналдо можеше да поведе Реал, но ударът му беше неточен. Малко след това Кико Касия сгреши и можеше да бъде наказан от Хорхе Молина, който стреля с глава, но над гредата. След половин час игра Реал поиска дузпа, но преди това имаше засада. Кристиано пък пробва шута си от далечно разстояние, но отново без успех. Така се стигна до 39-та минута, когато Бензема получи свободно пространство и с хубав изстрел по диагонала направи 1:0.

След почивката "белите" отново държаха инициативата, но пак не успяваха да вкарат. В 53-ата минута Роналдо получи топката пред наказателното поле, но техничният му удар бе отразен от Гуаита. Пропуските на гостите бяха наказани в 56-ата минута. След центриране отдясно Рамос отклони леко топката, след което Молина и Маркос Йоренте влязоха в задочен спор кой да я чукне. В крайна сметка кълбото влезе в мрежата зад Касия - 1:1.

Реал се впусна в неспирни атаки и в 66-ата минута Роналдо шутира мощно от свободен удар, но много неточно. Зинедин Зидан опита да внесе свежест в тима си и пусна в игра Иско и Тео Ернандес. Португалецът продължаваше да търси гола си, но направи нов пропуск в 73-ата минута.

Натискът на Реал даде резултат чак в 85-таа минута, а героят бе Роналдо. Иско намери по прекрасен начин КР7 зад защитата на домакините, а португалецът с мощен удар по диагонала направи 2:1. Това бе първи гол на Кристиано в Ла Лига този сезон.

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Семейни проблеми мъчат Стрелците, Везните - в плен на емоциите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Семейни проблеми мъчат Стрелците, Везните - в плен на емоциите
Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Борисов е преценил, че ППДБ ще са малкото братче на ДПС, а не големият ръжен в ръката на Агата (ВИДЕО)