Важна победа за Левски! Обертан и Яблонски герои за "сините" (ОБНОВЕНА)

53603
на 15.09.2017
Важна победа за Левски! Обертан и Яблонски герои за сините (ОБНОВЕНА)

Левски победи Септември в столично дерби от деветия кръг на Първа лига. 2:0 за "сините" в мача, Яблонски и Обертан реализираха попаденията.

Николай Митов се завърна на "Герена", но като треньор на гостите, а Делио Роси и подопечните му отново са на победния път.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЛЕВСКИ: 21. Митрев, 19. Цветкович, 28. Яблонски, 3. Пиргов, 4. Горанов, 13. Гомес, 71. Панайотов, 15. Прохазка, 32. Обертан, 8. Вутов, 9. Буш

СЕПТЕМВРИ: 21. Георгиев, 22. Стоичков, 13. Траянов, 15. Добрев, 2. Предев, 14. Сандански, 8. Галчев, 7. Тилев, 19. Гади, 20. Байду, 9. Тошев

През първите 30 минути на мача гостите затрудниха сериозно "сините". Само 2 по-сериозни положения за Левски, пропуснати от Яблонски и Цветкович. Серджиу Буш и Габриел Обертан също не сполучиха пред гола до 40-ата минута, а играчите на Септември претендираха за дузпа в 39-ата минута, когато топката се удари в ръката на Давид Яблонски в наказателното поле. Реферът не посочи бялата точка, а само 3 минути по-късно Яблонски реализира с глава, след прецизно центриране от корнер. Така "сините" се оттеглиха с гол преднина на почивката.

В началото на втората част Обертан даде 2 прецизни паса, съответно към Прохазка и Буш. Роман и Серджиу обаче не се разписаха от добри позиции. Последваха минути без сериозно голово положение. В заключителните моменти на мача Вутов се отчете с пропуск а Габриел Обертан в 89-ата минута реализира красиво попадение. Първи гол за Габи в официален мач с фланелката на Левски. "Сините" са трети във временното класиране, Септември заема дванадесетата позиция. В следващия кръг "сините" гостуват на Берое. А Митов и подопечните му ще домакинстват на Лудогорец.