Валенсия измести Севиля от зона Шампионска лига

2135
на 26.01.2015

Тук можеш да откриеш игрите на efbet, в които се крие Extra Bonus (18+)

Валенсия победи Севиля с 3:1 в зрелищен мач на "Местайя" от 20-ия кръг на Примера дивисион и измести съперника си от 4-ото място в класирането, което дава право на участие в Шампионската лига. Сблъсъкът беше очакван с огромен интерес във Валенсия, като феновете на "прилепите" посрещнаха с шпалир по улиците на града автобуса с отбора, а играчите се отплатиха на верните си привърженици с успех.

Резултатът беше открит в 18-ата минута, когато Даниел Парехо се разписа от дузпа. В 32-ата той оформи своя дубъл. Валенсия не успя да се оттегли на почивката с комфортна преднина. В 37-ата минута Карлос Бака намали от дузпа, а малко по-късно гостите получиха право да изпълнят още една. Този път обаче ударът на Бака беше отразен от стража на "прилепите".  През второто полувреме Валенсия успя да вкара трети гол, който реши изхода от срещата. Отбеляза го Хави Фуего в 56-а минута.