Везенков с 11 точки при загуба на Барселона

Баскетбол

8218
на 22.01.2018

Тимът на Барселона допусна втора поредна загуба в испанското баскетболно първенство, след като отстъпи с 92:102 като гост на отбора на Морабанк Андора в двубой от 17-ия кръг. Каталунците изиграха кошмарни първа и трета четвърт, които загубиха съответно с 14:33 и 18:34 и усилията, които положиха във втората и четвъртата част на мача бяха напразни.

Българския национал Александър Везенков завърши с 11 точки и 4 борби и 1 асистенция за малко над 18 минути на терена, но приключи с ужасяващия точков показател от -25, предава Спортал.

Яка Блажич бе най-резултатен за победителите с 20 точки, Хайме Фернандес реализира 18, а сенегалецът Ландинг Сане вкара още 17.

За Барселона французинът Тома Юртел приключи със 19 точки, Адам Ханга реализира 16, а Пиер Ориола добави 14.

Поражението остави Барселона на трето място в класирането с 22 точки, 10 по-малко от лидера Реал Мадрид, който по-рано днес се наложи с 98:84 над новака Гипускоа. Джейси Керъл бе най-полезен за "Кралския клуб" с 28 точки, а 12 добави Фелипе Рейес.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)