Везенков със силен мач при нова победа за Барселона

Баскетбол

7922
на 03.04.2016

Александър Везенков изигра втори пореден силен мач за Барселона в испанското баскетболно първенство при победата срещу Манреса с 84:57. Българската звезда стана най-резултатен за домакините с 13 точки, колкото записаха още трима негови съотборници - Алекс Абринес, томаш Саторански и Брад Олесон. Везенков добави към 13-те си точки и 7 борби (най-много от играчите на Барселона) и завърши с коефициент 17, на второ място след Саторански (коеф. 22). Българинът бе 3/4 при стрелбата за две точки, 4/4 от линията за наказателни удари и успя едва един път от петте си опита за три точки.

Везенков получи 28:53 минути от треньора Шави Паскуал - най-много от всички състезатели на Барселона. Легендата и капитан на тима Хуан Карлос Наваро въобще не бе в групата за двубоя, центърът Джоуи Дорси получи едва 13 минути, а наставникът разпредели поравно игровото време между всички. Следващият мач на Барса е на 7 април - гостуване на Жалгирис в Евролигата. Каталунците се нуждаят от задължителна победа, за да си гарантират място в плейофите.

След днешната победа над Манреса - Барселона, продължава да е едноличен лидер в класирането в Испания. Каталунците имат 24 победи и 2 загуби от 26 мача.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
ПИК TV! Скандал в комисията за разследване на корупционните практики в Агенция Митници :Бойко Рашков се е срещал най-малко 10 пъти с обявените за контрабандисти Стефан и Марин Димитрови (ВИДЕО) ПИК TV! Скандал в комисията за разследване на корупционните практики в Агенция "Митници" :Бойко Рашков се е срещал най-малко 10 пъти с обявените за контрабандисти Стефан и Марин Димитрови (ВИДЕО)