Верея е последният полуфиналист за Купата на България

6293
на 06.04.2017

Отборът на Верея е последният полуфиналист за Купата на България през настоящия сезон. Старозагорци победиха с 2:0 Дунав на “Трейс Арена” на четвъртфиналите и така запазват надежди за трофея. В герой за домакините се превърна Педро Еуженио, който отбеляза и двете попадения във вратата на русенци. Така Верея се присъединява към отборите на Лудогорец, Литекс и Ботев (Пд), които са останалите полуфиналисти.

Първото сериозно положение в мача се откри пред домакините в 12-ата минута. Тогава Момчил Цветанов се озова на чиста позиция срещу Станислав Антонов, но ударът му мина покрай вратата. Резултатът обаче бе открит в 22-ата минута. Тогава Еуженио получи топката зад границата на наказателното поле и с много точен и силен удар прати топката в горния ляв ъгъл на Антонов. До края на полувремето двата тима направиха по няколко опасни атаки, които обаче не завършиха с точен удар.

През втората част гостите тръгнаха малко по-смело напред в търсене на изравнително попадение, но атаките им бяха ялови. Така се стигна до 73-ата минута, когато Верея стигна до втори гол. При едно центриране в наказателното поле на Дунав Христофор Хубчев не успя да изчисти топката и я предостави на Еуженио, който с втория си гол подпечата билетите на старозагорци за полуфиналите. До края на срещата гостите не показаха, че имат сили за обрат и така Верея заслужено се класира за предпоследната фаза на надпреварата.

ВЕРЕЯ - ДУНАВ 2:0