Верея няма спирка! "Лъвовете" обърнаха "Ботев" (Пловдив), спасиха се и ще се борят за място в Лига Европа

10748
на 05.05.2017
Верея няма спирка! Лъвовете обърнаха Ботев (Пловдив), спасиха се и ще се борят за място в Лига Европа

Отборът на Верея постигна четвърта поредна победа в Група “А” на втората осмица на Първа лига. Старозагорци обърнаха с 3:1 Ботев на “Трейс Арена” и задминаха “канарчетата” на първата позиция. Играчите на Александър Томаш губеха с 0:1 в началото на мача, но успяха да изравнят до почивката. През втората част пък стигнаха до нови две попадения, с които си подпечатаха успеха.

Резултатът бе открит от гостите в седмата минута. Тогава Тодор Неделев изведе зад защитата Серкан Юсеин. Халфът си спря топката на гърди и след това преодоля Пламен Колев. В 34-ата минута обаче домакините изравниха. Неделев се нагърби с изнасянето на топката, но сбърка и Георги Андонов бе изведен сам срещу Иван Чворович, за да направи 1:1.

В 68-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат. При едно разбъркване в наказателното поле Васил Калоянов се оказа най-съобразителен и от границата на малкото наказателно поле прати топката в мрежата. Ботев можеше да изравни в 84-ата минута, но мощен удар на Тодор Неделев от 35 метра срещна горната греда. Улисан в атака Ботев допусна една контраатака в 93-ата минута, при която Илиян Йорданов оформи крайното 3:1 в полза на Верея.

По този начин тимът от Стара Загора вече има 42 точки в актива си и задмина Ботев, който е с 41. Освен това така Верея си осигури спасението в Първа лига за следващия сезон и ще се бори за място в Лига Европа.

ВЕРЕЯ - БОТЕВ 3:1