Виктор Троицки е вторият финалист на София Оупън

Тенис

8752
на 06.02.2016

Финалът на турнира Garanti Koza Sofia Open ще противопостави първите двама в основната схема. Испанецът Роберто Баутиста Агут надви в първия 1/2-финал Жил Мюлер (Люлсембург), а след това Виктор Троицки (Сърбия) измъкна здравия сблъсък с Мартин Клижан (Словакия) с 4:6, 6:3, 7:5. Двубоят продължи 2 часа и 23 минути и предложи много емоции на зрителите в зала "Арена Армеец" в София. 29-годишният Троицки записа петия си успех срещу този съперник от общо шест срещи между двамата до момента.

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Поставеният под номер 7 в схемата Клижан започна великолепно мача с ранен пробив за 1:0, а малко ATP Garanti Koza Sofia Open - Втори 1/2 финал - Мартин Клижан - Виктор Троицки+51по-късно увеличи преднината си на 5:2 с втори брейк. В осмия гейм 25-ият в света Троицки върна един от пробивите и то на нула, но това не промени изхода на частта. Сервирайки за сета, 26-годишният словак трябваше да отразява цели четири брейкпойнта и се справи успешно с тази задача - 6:4.

Във втората част пробивите валяха един след друг. Клижан реализира брейк за 2:1, но веднага след това изпусна собственото си подаване. Троицки продължи с атаките и направи нов брейк за 4:2, но в седмия гейм опонентът му го върна. Размяната на пробиви продължи. Сърбинът се възползва от бекхенд в мрежата на Клижан и преднината му стана 5:3. След това Троицки бе категоричен при началния си удар и с гейм на нула изравни сетовете - 6:3.
ATP Garanti Koza Sofia Open - Втори 1/2 финал - Мартин Клижан - Виктор Троицки+51

Голяма битка имаше в решаващата трета част. И двамата тенисисти имаха редица възможности за пробиви, но резултатът се движеше гейм за гейм. Зрителите видяха продължителни разигравания от основната линия, къси топки и излизания на мрежата. В крайната фаза на двубоя Клижан се разколеба. При 5:5 той загуби сервис-гейма си след непредизвикана грешка, а след това нямаше какво да стори при подаването на сръбския си съперник. В изблик на ярост след края на мача 44-ият в света словак счупи и ракетата си.

Троицки приключи срещата с 6 аса и 3 двойни грешки, докато при Клижан тези показатели бяха съответно 4 и 9. Утрешният финал е от 17,00 часа българско време, като сърбинът ще се опита да завоюва своята четвърта титла от ATP. Двубоят ще е първи в съперничеството на Троицки и Баутиста Агут.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
СКАНДАЛНО БЕЗДЕЙСТВИЕ: Още не са разпитвали Бойко Рашков и Асен Василев за ОПГ-то в митниците (ВИДЕО) СКАНДАЛНО БЕЗДЕЙСТВИЕ: Още не са разпитвали Бойко Рашков и Асен Василев за ОПГ-то в митниците (ВИДЕО)