Виктория Томова отпадна на 1/4-финал в Дубай

6503
на 15.12.2017

Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в Дубай с награден фонд 100 хиляди долара и гостоприемство. Томова загуби в оспоран двубой от финалистката на "Ролан Гарос" през 2012 година и бивша номер 5 в света Сара Ерани (Италия) с 6:2, 5:7, 5:7 за 2:39 часа.

Българката направи два пробива в първия сет, в който доминираше изцяло. Във втората част Томова имаше аванс от 5:2 и сервираше за победата. Тя обаче загуби подаването си и общо пет поредни гейма, а с това и втория сет.

Българката преодоля пасив от 2:4 в решителната трета част, направи пробив за 5:4 и за втори път в мача сервираше за победата, предава Спортал. Томова обаче отново не издържа, Ерани взе следващите три поредни гейма, а с това стигна и до победата.

Виктория Томова все пак си осигури 2533 долара и 28 точки за световната ранглиста, в която заема 144-а позиция.