Войводина на Златомир Загорчич удиви Европа

6765
на 31.07.2015

Воденият от бившия треньор на Литекс Златомир Загорчич тим на Войводина (Нови Сад) постигна гръмка победа като гост на Сампдория с 4:0 в първия мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Двубоят се изигра в Торино, вместо в Генуа, а на трибуните присъстваха около 4000 зрители, 200 от които сърби.

Двубоят беше използван за възпоменание на легендата Вуядин Бошков, който е работил във Войводина и Сампдория.
Нищо не предвещаваше подобен изход преди двубоя, в който Сампдория беше сочен за фаворит. Гостите от Сърбия обаче стигнаха до ранен гол чрез Иванич още в 4-ата минута. Две минути по-късно сърбите можеха да удвоят, но стражът на домакините спаси удара на Станисавлевич.

Второто полувреме премина под диктата на Войводина, като в 49-ата минута Станисавлевич все пак вкара от близко разстояние. С два гола на Озегович в 58-ата и 90-ата Войводина оформи своя разгром и върна неприятните спомени на треньора Валтер Дзенга от престоя му в Цървена звезда, когато тимът под негово ръководство допусна загуба и в Нови Сад . След двубоя Дзенга се извини на феновете и пое изцяло вината за загубата, която на практика сложи край на евроучастието на Самп.

Спортал

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Първи парламентарен контрол на служебното правителство - БСП пита Главчев за Бузлуджа (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV: Първи парламентарен контрол на служебното правителство - БСП пита Главчев за Бузлуджа (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)