Волейбол

32103
на 11.03.2017
Волейболистките на ЦСКА взеха реванш от Левски

Волейболистките на ЦСКА победиха като гости вечния съперник Левски с 3:2 (27:25, 25:23, 26:28, 14:25, 15:13) във втория мач между двата тима от 1/4-финалните плейофи в НВЛ-жени.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Левски - ЦСКА

Така "червените" взеха реванш за загубата с 2:3 в първата среща и изравниха плейофната серия на 1-1 победи. Играе се до 2 победи от 3 среща. Третият решаващ мач е в понеделник (13 март) от 18,00 часа в столичната зала "Васил Симов".

В сравнение с първата среща и двамата треньори направиха промени в стартовите си състави. Треньорката на ЦСКА Юлия Ивнова започна в стартовия състав с Кристина Бончева като диагонал и Борислава Съйкова в центъра, които замениха Ралина Дошкова и Ивета Станчулова. Наставникът на Левски Радослав Бакърджиев пък започна с младата Мария Йорданова в посрещане на мястото на Моника Кръстева.

Напрежението и емоциите от Вечното дерби се стовариха в пълна сила, като оказаха влияние върху играта и на два тима, като имаше много обрати. Първите три гейма се развиха идентично, като волейболистките на Левски стартираха колебливо, а "червените" повеждаха с ударно с 6:1. Впоследствие преднината им се запази до втората техническа почивка. Бавно и постепенно левскарките влизаха в ритъм и стопявяха преднината като изравняваха играта. Във важните моменти, обаче, в първите две части, "сините" не устояха на напрежението, като отстъпиха в двата гейма след грешка и след загубен сервис. В третата част левскарките най-накрая показаха устойчивост, като не стопиха пасива си, но задъжаха темпото и в решителните минути накараха съперничките си за грешат, като спечелиха гейма, а с това намалиха разликата на 1:2.

Това доведе до настоение и възход, и в четвъртата част "сините" поеха водещата роля. Сервисът бе главното им предимство, като тон даде Гергана Георгиева, след чиято серия домакините поведоха с 11:6. Колебанията на "червените" в посрещане се задълбочиха, като това ги скова. Треньорката Юлия Иванова потърси смени, но и това не помогна, като "сините" спечелиха гейма с 25:14 и изравниха резултата 2:2. В тайбрека волейболистките на Левски отново не издържаха във фналните минути. "Сините" имаха предимство през по-голямата част, като водеха с 12:9. В този момент на крайната линия застана разпределителката на армейките Полина Нейкова, а след нейна серия съотборничките й изравниха и поведоха с 13:12. В последвалите моменти ЦСКА използва възходщата линия и успя да се наложи с 15:13, а с това да спечели и 3:2.

"ЛЕВСКИ" - ЦСКА 2:3 (25:27, 23:25, 28:26, 25:14, 13:15)

"ЛЕВСКИ": Гергана Горгиева, Кати Димитрова, Кристияна Петрова, Мария Йорданова, Деница Димитрова, Зорница Янева - Виктория Георгиева-либеро (Анелия Джондалова, Елена Бечева, Надежда Петрова-либеро)
Старши-треньор: Радослав Бакърджиев
ЦСКА: Полина Найкова, Мартиха Хикова, Натали Петрова, Кристина Бончева, Силвия Косева, Борислава Съйкова - Михаела Михайлова-либеро (Дарина Куманова)
Старши-треньор: Юлия Иванова.

BGvolleyball.com

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Големи житейски промени за Раците, Близнаците - разсеяни в офиса
Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с Боташ на българската прокуратура (ВИДЕО) Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с "Боташ" на българската прокуратура (ВИДЕО)