Галатасарай и Фенербахче не си вкараха гол в лютото дерби на Турция

9297
на 22.10.2017

Галатасарай и Фенербахче завършиха наравно 0:0 в дербито на Истанбул от 9-ия кръг на първенството. Символичните домакини завършиха мача с човек по-малко, след като Юнес Беланда бе изгонен в 73-ата минута заради втори жълт картон.

През първото полувреме най-чистото положение бе за Галатасарай. Френският нападател Бафетимби Гомис отправи изстрел от малкото наказателно поле, но Карлос Камени спаси, предава Спортал. Винсент Янсен в края на тази първа част можеше да даде аванс на Фенербахче.

След подновяването на играта Чигерчи не бе точен за Галатасарай, а изгонването на Белханда изнерви мача. До края гол не падна и двата тима си разделиха по една точка.

Галатасарай е лидер в класирането с 23 точки, а Фенербахче остава шести с едва 15 пункта. Утре шампионът Бешикташ излиза срещу Истанбул ББ в последен мач от кръга. При победа, “черните орли” ще излязат на втора позиция.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи
Бесен екшън в парламента - преследват ген. Атанасов с въпроси за Живко Коцев (ВИДЕО) Бесен екшън в парламента - преследват ген. Атанасов с въпроси за Живко Коцев (ВИДЕО)