Германия пак вкара всичките си отбори в ШЛ

3008
на 24.08.2016

За втора поредна година и изобщо за втори път в историята си Борусия (Мьонхенгладбах) си спечели правото да играе в груповата фаза на Шампионската лига. Германският клуб с лекота разгроми Йънг Бойс с 6:1 на свой терен в реванша от плейофите, като този сблъсък беше решен още преди седмица, когато победителите се бяха наложили с 3:1 като гости. Рафаел и Торган Азар впечатлиха с по три гола, с което "жребчетата" елиминираха своя съперник с общ резултат 9:2.

На "Борусия Парк" имат повод за радост и заради факта, че на жребия отборът ще бъде в трета урна, тъй като по същото време Ростов се справи с Аякс и ще прави компания на Лудогорец в купата с най-нископоставените.

Успехът е и за германския футбол като цяло, тъй като Бундеслигата отново ще бъде представена от четири тима в ШЛ - Байерн (Мюнхен), Борусия (Дортмунд), Байер (Леверкузен) и Гладбах. Всеки един от тях е потенциален съперник на българския представител.

Дали заради резултата от преди седмица, или заради нещо друго, но играчите на Йънг Бойс не оказаха никаква съпротива. Играта им в защита приличаше на тази на втородивизионен тим. Още в 4-ата минута швейцарците позволиха на Рафаел да излезе сам срещу вратаря, но топката срещна страничната греда. В 9-ата минута обаче Азар беше точен за 1:0. Последва излизане едно на едно и на Фабиан Джонсън, което обаче не завърши с попадение.

Интригата окончателно приключи в рамките на седем минути, след като Рафаел се разписа за 2:0 и 3:0 в 33-ата и 40-ата минута.

След почивката двамата с Торган Азар пропуснаха по една чиста възможност, преди в 64-ата минута бразилецът да асистира на партньора си в атака за 4:0. В 77-ата минута от аналогично положение братът на Еден Азар намери Рафаел за 5:0.

Най-хубавото изпълнение за вечерта обаче беше за Йорик Раве, който с удар от въздуха реализира единствения гол на сметката на Йънг Бойс. В 84-ата минута Азар оформи хеттрика си за крайното 6:1.

С тази победа Борусия увеличи на 19 поредните си домакинства в евротурнирите, в които вкарва поне по веднъж.

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Спортал

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите
Соня Момчилова пред ПИК TV за закона за дезинформацията: Опасно е безогледно да се налага контрол и цензура. С каква експертиза министри и ДАНС ще преценяват кое е истина?! (ВИДЕО) Соня Момчилова пред ПИК TV за закона за дезинформацията: Опасно е безогледно да се налага контрол и цензура. С каква експертиза министри и ДАНС ще преценяват кое е истина?! (ВИДЕО)