Германия се разправи с Норвегия в световна квалификация

6371
на 05.09.2017

Световните шампиони от Германия победиха като домакини Норвегия с 6:0 в мач от група „С“ на квалификациите за Световното първенство в Русия през 2018 година.

За Бундестима това е осма победа в кампанията от осем изиграни мача. Норвегия регистрира петата си загуба.

Още до почивката резултатът бе 4:0 за Германия.

Тимо Вернер вкара два гола в мача, а по един добавиха Месут Йозил, Юлиян Дракслер, Леон Горецка и Марио Гьотце.

В останалите два мача от групата, които се изиграха вчера Азербайджан победи Сан Марино с 5:1, а Северна Ирландия се наложи над Чехия с 2:0.

В групата Германия е лидер с 24 точки, пред Северна Ирландия 19, Азербайджан 10, Чехия 9, Норвегия 7 и Сан Марино 0 точки.

Резултати от квалификации за Световното първенство в Русия, Зона „Европа“

Група  „Е“

Армения – Дания 1:4
Черна гораРумъния 1:0. Защитникът на Лудогорец Козмин Моци бе титуляр за Румъния и игра цял мач. В 86-ата минута получи жълт картон.

Полша – Казахстан 3:0

Класиране: Полша 19 точки, Черна гора 16, Дания 16, Румъния 9, Армения 6, Казахстан 2 точки.

Група „F

Англия – Словакия 2:1. Ерик Дайър в 37-ата и Маркъс Рашфорд в 59-ата минута вкараха головете за Англия. Станислав Лобода в 3-ата минута вкара гола за Словакия.

Шотландия – Малта 2:0

Словения – Литва 4:0

Класиране: Англия 20 точки, Словакия 15, Словения 14, Шотландия 14, Литва 5, Малта 0 точи.

ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО)