Германия смаза Австрия и е на финал на Евро 2014

2271
на 29.07.2014

Германия е първият финалист на европейското първенство за юноши до 19 години, което се провежда в Унгария. На полуфиналите Бундестимът разгроми Австрия с 4:0 и чака съперника си от другия полуфинал тази вечер, в който излизат Португалия и Сърбия.

Германците с лекота наложиха волята си срещу австрийския тим, който видимо им отстъпваше по класа. Голмайсторът на турнира до момента Дави Зелке откри резултата в 20-ата минута с глава след центриране на Марк Щендера, а 10 минути по-късно самият Щендера с левия крак покачи на 2:0. През второто полувреме германците продължиха да доминират и вкараха нови два гола. Най-добрият на терена Щендера асистира на Левин Йозтунали и той направи резултата класически, а Хани Мухтар в 68-ата минута сложи точка на спора след добро подаване на Йозтунали.

Германия беше в една група с България и надви възпитаниците на Александър Димитров с 3:0.

ГЕРМАНИЯ - АВСТРИЯ 4:0 Голмайстори: 1:0 Зелке (20) 2:0 Щендера (30) 3:0 Йозтунали (58) 4:0 Мухтар (68)