Голдън Стейт с вълшебни 3 минути! Кей Ди докосва мечтата

Баскетбол

11457
на 08.06.2017

Отборът на Голдън Стейт Уориърс е само на крачка от титлата в Националната Баскетболна Асоциация през сезон 2016/17, след като тази нощ Стеф Къри и компания спечелиха при визитата си на Кливланд Кавалиърс със 118:113 (39:32; 28:29; 22:33; 29:19) в мач №3 и по този начин поведоха във финалната серия с резултат 3:0.

Кевин Дюрант отново беше най-резултатен за победителите – 31 точки, Клей Томпсън добави 30 точки, а Стеф Къри се отличи с "дабъл-дабъл" – 26 точки и 13 борби.

Леброн Джеймс бе близо до "трипъл-дабъл" за "Кавалерите" – 39 точки, 11 борби и 9 асистенции, а Кайри Ървинг и Джей Ар Смит добавиха съответно по 38 и 16 точки.

Първата четвърт премина при разменено надмощие, след като първоначално домакините от Кливланд поведоха с 5:0, но след това разликата бе бързо стопена. До края на периода двата отбора си размениха на няколко пъти лидерската позиция, но в последните 90 секунди гостите от Голдън Стейт затегнаха защитата и това им позволи да поведат със седем точки – 39:32.

В началото на втората част Ървинг, Джеймс и Лав бяха точни и възстановиха равенството – 39:39. Последваха равностойни минути, в които разликата се движеше в границите между 1 и 4 точки, но отново края Къри и Томпсън бяха точни от тройката и Голдън Стейт се оттегли на почивката с шест точки преднина – 67:61.

"Кавалерите“ обърнаха резултата в своя полза в началото на второто полувреме след точни стрелби на Лав, Ървинг и Смит, като в следващите минути двата отбора си размениха лидерската позиция многократно. Все пак, този път домакините показаха по-висока концентрация и в края на третия период Кливланд водеше 94:89, пише "Спортал".

Домакините успяха да поддържат крехката си преднина през по-голямата част от заключителната четвърт и 3:09 минути преди последния съдийски сигнал Кавалиърс вече усещаха вкуса на победата – 113:107. В оставащото време баскетболистите на Голдън Стейт поеха пълен контрол върху събитията на паркета, като затегнаха защитата, а в нападение Стеф Къри и компания бяха безпощадни и след серия от 11:0 Уориърс стигна до пълен обрат – 118:113 и записа трета поредна победа във финалната серия. А Кевин Дюрант е близо до първа титла в НБА.