Гълъбинов блести в Калчото!

5597
на 06.01.2018

Българският национал Андрей Гълъбинов се превърна в герой за Дженоа. Нашият футболист донесе победата на "грифоните" с 1:0 над коравия тим на Сасуоло с точно попадение в 80-ата минута. Андрей бе оставен непокрит на десетина метра от вратата на Андреа Консили и намери мрежата с много хубав изстрел с глава. Това е трети гол в италианския елит за софиянеца, който пристигна на "Мараси" от Новара.

Гълъбинов влезе в игра в 56-ата минута на мястото на македонската легенда Горан Пандев, а след по-малко от половин час реши мача. С успеха Дженоа се отдалечи на шест точки от опасната зона в класирането, изравнявайки се по точки (21) с днешния си съперник. Иначе срещата в Генуа не предложи запомнящ се футбол, особено преди почивката, акцентира "Спортал".

През първото полувреме двата състава заложиха на дефанзивни действия, а единственото добро положение за гол се откри пред Джанлука Лападула, който партнираше в атака на Пандев. Юношата на Ювентус обаче сгреши и пропусна да накаже Сасуоло.

През второто полувреме гостите потърсиха късмета си, но срещнаха Матия Перин на вратата на Дженоа, който не допусна грешка. В 66-ата минута Алесандро Матри можеше да смълчи трибуните, и то само минута след като се появи на игрището, но Перин спаси майсторски. В 80-ата минута дойде изявата на Гълъбинов и това се оказа решаващо - 1:0 за "грифоните".

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)