Гълъбинов не успя да помогне на Новара срещу Киево

6340
на 29.11.2016

Киево се класира за 1/8-финалите на Купата на Италия, след като победи с 3:0 Новара на "Маркантонио Бентегоди". Герой за "летящите магаренца" бе Роберто Инглезе, който даде аванс от два гола на домакините. Нападателят откри резултата 27-ата минута, когато получи от Де Гузман, премина покрай двама бранители и стреля точно. Останаха съмнения, че Ингелзе бе в положение на засада в тази ситуация. Само три минути по-късно отново той удвои от дузпа, която си спечели сам. Бощиян Сесар оформи класиката в 49-ата, когато получи от Коста, овладя добре, измъквайки се на ръба на засада и стреля в ъгъла за 3:0.

Пълни 90 минути за Новара изигра българският национал Андрей Гълъбинов, който имаше няколко възможности, но не успя да се възползва максимално от тях.