ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Общопрактикуващите лекари ще имат възможност да специализират по-лесно. Това съобщи зам. здравният министър Ваньо Шарков във Варна, пише Стандарт.
Причината е, че здравното министерство ще промени правилата, по които да става това.
В момента младите лекари трябва да сключат трудов договор за работа с джипи, докато учат за тази специалност. Съответно джипитата трябва да им плащат заплата от близо 900 лв.
Този разход обаче е напълно непосилен за практиките на джипитата. Затова предупредиха неведнъж самите лекари. В отговор здравното министерство реши да промени правилата. "Идеята е семейните лекари да не са задължени вече да представят трудов договор, който имат със свой колега", обясни зам.-министърът на здравеопазването Ваньо Шарков.
Той увери, че облекчените условия ще влязат в сила съвсем скоро. Д-р Шарков беше във Варна на официално откриване на новата сграда на факултета по фармация в Медицинския университет.


