Джокович се спаси от отпадане след двучасов трилър срещу Долгополов в Маями

Тенис

2489
на 01.04.2015

Новак Джокович изигра може би най-слабия си мач през сезона и едва оцеля срещу Александър Долгополов след обрат за 6-7(3) 7-5 6-0 на осминафинал за 2 часа и 1 минута. Действащият шампион на Мастърса в Маями непрестанно догонваше в резултата в първите два сета, а украинският му съперник категорично изглеждаше като по-добрият тенисист в тях, но Ноле още веднъж защити реномето си на №1 в мъжкия тенис като изстрада завръщането в двубоя и четвъртата победа от четири мача с Долгополов.

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Сърбинът започна двубоя в буреносно настроение и с не особено високо качество на играта. При 2-2 Долгополов шокиращо стигна до 0-40 и макар да пропусна първите две възможности, намеса на мрежата му подари пробива при третата. Украинецът беше изправен пред две точки за рибрейк още при следващото си подаване, но след впечатляващ бекхенд уинър и непредизвикана грешка на съперника удържа аванса си за 4-2. Разбира се, световният №1 продължи да натиска и в крайна сметка проби на нула за 4-4.

Въпреки изравняването, играта на Ноле очевидно не беше на ниво, докато Долгополов удряше топката като човек, който няма нищо за губене на корта и това го изведе до 30-40. Последва размяна от основната линия, в която Джокович запрати бекхенда си в мрежата и яростно разби ракетата си корта. Сърбинът моментално се извини, но все пак получи предупреждение от съдията на стола. И макар да почна следващия гейм от 0-15 заради избухването си, сърбинът отново стигна до пробив в ключовия момент и треньорът му Борис Бекер отпразнува на крака поредното равенство за 5-5.

Долгополов все пак материализира на моменти явното си игрово превъзходство в първия сет в преднина от 6-1 точки в тайбрека. Ноле някак спаси първите два шанса, но при третия сетпойнт капитулира. Джокович пренесе припряната си и неточна игра във втората част и при 0-1 изостана с 0-40. Две дълги спечелени разигравания го доближиха до изравняването, но тогава Долгополов изригна с гръмотевичен ретур уинър от бекхенд и проби, а след няколко минути затвърти за 3-0.

Световният №1 изглеждаше странно неспособен да реагира и се измъкна на косъм от втори брейк в сервиса му. Както много пъти сме го виждали да прави в кариерати си обаче, макар да беше далеч от най-класните си удари, Джокович просто се задържа в битката и изчака своя миг. При 2-4 сърбинът пофлиртува с линиите и си осигури брейкпойнт, който се превърна в пробив, след като украинецът загуби поредното надхитряне от основната линия.

Нататък сърбинът напомни, защо е водач в ранглистата при мъжете и проби още веднъж на нула, за да затвори втория сет със 7-5. Джокович беше на крачка от това да се сбогува с турнира, при това съвсем заслужено, но вече изглеждаше в силната позиция в началото а третия сет. Долгополов се срина психически след обрата във втората част и Ноле приключи третия сет с 6-0 за 22 минути. Сърбинът си спечели правото на една въздишна на облекчение след двучасовия отбрат днес и ще излезе срещу Давид Ферер на четвъртфинала.

Давид Ферер - Жил Симон 7-6(5) 6-0

Неуморимият Давид Ферер продължи впечатляващия си сезон с четвърта пореда от пет мач с Жил Симон и втора в рамките на този сезон за 7-6(5) 6-0. Испанецът влезе в мача с нужната концентрация и загуби първото си подаване на нула, а последва и серия от 4 пробива до 4-3 за Симон. Ферер обаче изравни за 5-5, а 5-5 бяха и точките в тайбрека, когато световният №7 взе следващите 2 разигравания и затвори сета за час и 14 минути.

Втората част продължи едва 28 минути, през които Давид доминираше тотално и заслужи класирането си за четвъртфинал. Ферер е в серия от цели 7 поредни поражения срещу Джокович, като последният му успех дойде през 2011-а с 6-3 6-1 в групите на финалния Мастърс в Лондон.

TennisKafe.com

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците
Топ конституционалистът доц. Борислав Цеков с важни подробности пред ПИК TV: Радев не може да откаже назначаване на министри! Ако никой не иска да бъде служебен премиер, трябва да ни управлява правителството в оставка (ВИДЕО) Топ конституционалистът доц. Борислав Цеков с важни подробности пред ПИК TV: Радев не може да откаже назначаване на министри! Ако никой не иска да бъде служебен премиер, трябва да ни управлява правителството в оставка (ВИДЕО)