Димитър Рангелов блести с победен гол в Швейцария

2494
на 17.04.2014

Ето каква сума достигна Jackpot Cards, най-високият джакпот на efbet.com (18+)

Българският национал Димитър Рангелов продължава със силното си представяне в Швейцария. Нападателят се превърна в герой за Люцерн при гостуването в Аарау от 30-ия кръг на Суперлигата. Юношата на Славия донесе победата на своя тим с гол в 72-ата минута. Домакините поведоха с гол на аржентинеца Данте Шенгер в 11-ата минута, но гостите изравниха чрез парагваеца Дарио Лешчано секунди преди почивката. Рангелов направи обрата пълен в 72-ата – 1:2. Това беше девети гол от началото на сезона за Митко. Аарау игра от 57-ата минута с човек по-малко след изгонването на халфа Сандро Бурки. Жълт картон получи в добавеното време и Рангелов.

С този успех Люцерн се изкачи на четвъртото място в класирането с 45 точки. Лидер остава Базел с 59 т, втори е Грасхопър с 55. “Скакалците” записаха неочаквана издънка у дома, след като паднаха тежко с 0:5 от Тун. Базел се наложи над Цюрих с 4:2. Българският национал Иван Иванов лекува тежка контузия на коляното и не взе участие в мача.