Динамо (Загреб) е в групите на ШЛ след драматична победа над Залцбург

7217
на 25.08.2016

Динамо (Загреб) си осигури участие в групите на Шампионската лига след драматична победа с 2:1 при гостуването си на Залцбург. Първата среща бе завършила 1:1. При същия резултат завърши редовното време на реванша, но пет минути след началото на първото продължение Хилал Судани вкара решителния гол и прати хърватите в елита на Европа.

Залцбург започна двубоя много силно и бързо натисна съперника. Положенията се редяха пред вратаря на гостите Едуардо. Сориано, Вандерсон и Бериша опитаха изстрели. Логичното се случи в 22-ата минута, когато Лазаро откри резултата. 20-годишният австрийски национал пое топката, финтира бранител на Динамо и с прекрасен удар прати топката в мрежата. След попадението обаче домакините намалиха темпото и предадоха инициативата на съперника.

Хърватите се активизираха, но не успяха да изравнят до почивката. През втората част играта бе равностойна, а Залцбург имаше своите шансове да реши всичко. Бериша на няколко пъти можеше да сложи край на надеждите на гостите. Това не се случи и три минути преди края Жуниор Фернандеш изравни резултата. Той имаше и голяма доза късмет, тъй като топката рикошира в бранител и не остави шансове на Валке.

Така се стигна до продължения, а в 95-ата минута Судани направи резултата 1:2. Той направи това при добавката, след като първият му удар бе отразен от вратаря на Залцбург. Австрийците имаха шанс да си върнат надеждите за обрат, но в 100-ата минута Лайнер пропусна добра възможност. Във второто продължение домакините опитаха да обърнат нещата, но вече нямаха сили. Те създадоха няколко положения, но не успяха да стигнат дори до изравняване.

ЗАЛЦБУРГ - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 1:2 (общ резултат от двата мача 2:3)
1:0 - Лазаро (22)
1:1 - Фернандеш (87)
1:2 - Судани (95)

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Спортал

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! В парламента гледаха два проекта за сексуалното насилие над деца. ИТН скочиха на Асен Василев заради финансови акробатики. Заместник-председателката Кирова с ехидни подмятания към Тошко Йорданов (ОБНОВЕНА)