Дортмунд открадна точка при гостуването си в Леверкузен

2595
на 31.01.2015

Пред 30 210 зрители на "БайАрена" отборите на Байер /Леверкузен/ и Борусия /Дортмунд/ завършиха 0:0 в последния за днес мач от 21-вия кръг на германското футболно първенство. Така Байер /Леверкузен/ "изпадна" от зона Шампионска лига - четвъртото място, даващо право на участие в квалификациите на Шампионската лига през следващия сезон. Байер /Леверкузен/ е на 5-то място с актив от 29 точки, а на четвъртото място се изкачи Шалке 04, който днес победи като домакин Хановер 96 с 1:0 и има 30 точки.
А Борусия /Дортмунд/ - финалист в Шампионската лига през 2013 година и участник в осминафиналите на тазгодишното издание на Шампионската лига, продължава да бъде на последното, 18-то място в Бундеслигата с 16 точки /4 победи, 4 равни мача, 10 загуби и голова разрика 18:26/.
На предпоследното, 17-то място е Щутгарт, който има 17 точки.
През първото полувреме на мача домакините от Байер /Леверкузен/ повече контролираха топката и създаваха положения, но без успех.
След слабото първо полувреме футболистите на Борусия /Дортмунд/ бяха по-активни през втората част, а в 51-та минута бяха много близко до гола, но ударът на италианския нападател Чиро Имобиле бе спасен майсторски от 22-годишния вратар на домакините Бернд Лено. В последната минута на мача влезлият като резерва в отбора на Борусия /Дортмунд/ арменски полузащитник Хенрих Мхитарян направи отличен пробив и центрира, но Бернд Лено
отново бе на висота, навреме излезе от вратата и спаси положението.

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за събота - Телците да бягат от ласкатели, Раците да очакват нови запознанства
САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО) САМО В ПИК! Шутът на Киро с тъпа провокация - Найо Тицин нападна жена, крещи обиди в лицето й! Петков гледа безучастно и пита: Снимахте ли ме, докато си хапвах (ВИДЕО)