Драма в Бургас! Ботев ликува! Ключова рокада при "орлите"?

30946
на 09.08.2017
Драма в Бургас! Ботев ликува! Ключова рокада при орлите?

Ботев Пловдив за първи път в своята история спечели Суперкупата на България след победа над Лудогорец, след изпълнение  на дузпи. През първото полувреме "канарчетата” поведоха с фамозен гол на Тодор Неделев от фаул, а разградчани изравниха след почивката благодарение на Вандерсон. След 1:1 в редовното време двубоят мина директно към дузпите, където първата бе изпълнена от Марселиньо, но Кайзер спаси. След това "канарчетата” вкараха и петте си дузпи и грабнаха трофея.

С преса на Ботев започна двубоят за Суперкупата, като "канарите" изненадаха своя противник с офанзивната си игра на старта в Бургас, пише "Новспорт".

В 10-ата минута Лазар Марин пробва плътен удар по земя, но Хорхе Броун внимаваше и успя да парира. В 16-ата минута Ботев поведе в резултата след блестящо изпълнение на Тодор Неделев от фаул, който от близо 25 метра прати топката в горния десен ъгъл на вратата и не остави никакъв шанс на Броун да спаси.

Попадението "събуди" разградчани, които се хвърлиха в атака и принудиха "жълто-черните" да се бранят до края на полувремето.

В 28-ата минута Марселиньо можеше да повтори изпълнението на Тодор Неделев при гола, но ударът му от фаул срещна страничната греда. Две минути по-късно Вандерсон стреля отдясно по диагонала, Кайзер успя да отбие с усилие, а Анисе от малък ъгъл нямаше късмет и прати кълбото в гредата.

За трети път късметът покри "жълто-черните" в добавеното време, когато след удар на Анисе топката бе отклонена от Кешеру, но кълбото рикошира в напречната греда.

Малко преди края на първото полувреме Мисиджан бе изпуснат от отбраната, но нападателят на "орлите" не се ориентира добре и не успя да уцели топката от чиста позиция.

Лудогорец продължи с атаките и през второто полувреме и трябваха само две минути на "орлите" да върнат равенството в мача. В 47-ата минута при атака отляво Кешеру получи в наказателното поле и обърна с гърди към влизащия на скорост Вандерсон и бразилецът завърши точно за 1:1.

Натискът на "зелените" продължи и след попадението, а Ботев разчиташе на контраатаките, които щяха да бъдат много по-опасни при едно по-добро последно подаване.

Виана получи на добра позиция в пеналта, но стреля неточно с глава, а Крум Стоянов пък можеше да изненада "орлите" в 72-ата, но прати покрай гредата.

В 78-ата пък Марселиньо бе близо до втори гол за Лудогорец, но силният му шут от границата на наказателното поле мина опасно близо до мрежата.

Ново попадение не падна на ст. "Лазур" до края на редовните 90 минути, след което носителят на Суперкупата трябваше да се реши директно след изпълнение на дузпи, без да има две продължения по 15 минути.

Марселиньо пропусна още първата дузпа, след което всички останали футболисти бяха точни от бялата точка и така Ботев Пловдив спечели Суперкупата на България за първи път в историята си.