ХИТ СПОРТ

67174
на 14.04.2017
Драма в Разград! Кражба срещу Левски на Лудогорец Арена!?

След като наскоро мач между ЦСКА и Лудогорец предизвика сериозни дискусии относно съдийството, сега отново реферски преценки нажежиха ситуацията в родния шампионат. Лудогорец и "Левски" не се победиха в среща от плейофите на Първа лига. Мачът в Разград завърши при резултат 0:0. Така "орлите" продължават да са убедителни лидери в шампионата с 13 точки аванс спрямо "сините". На трето място са "армейците". В следващия кръг Лудогорец гостува на ЦСКА, а "Левски" ще домакинства на Дунав.

На дербито в Разград стана много интересно в 24-ата минута, когато в наказателното поле се получи съприкосновение между Абел Анисе и Бабатунде Адениджи, съдията Ивайло Стоянов обаче не отсъди дузпа. Ситуацията е изключително дискусионна. През второто полувреме Мехди Бурабия от гостите получи червен картон в 75-ата  минута, но Лудогорец не можа да се възползва от численото си преимущество и да стигне до победа. По този начин "сините" прекъснаха серията си от пет поредни загуби в шампионата на "Лудогорец Арена".

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1): Ренан; Сисиньо, Моци, Паломино, Кампаняро, Анисе, Саша; Кафу, Марселиньо, Вандерсон; Кешерю
Старши треньор: Г. Дерменджиев
"ЛЕВСКИ" (4-2-3-1): Кръстев; С. Александров, Лукин, Пиргов, В. Минев; Прохазка, Бурабия; Нар, Краев, Бабатунде; Аниете
Старши треньор: Н. Митов