Драма в шампионата! Кошмар за "сините" - тръгва ли си Роси!? "Канарите" ликуват - Белия матира Делио (ОБНОВЕНА/КЛЮЧОВО ИЗКАЗВАНЕ)

136123
на 06.04.2018
Драма в шампионата! Кошмар за сините - тръгва ли си Роси!? Канарите ликуват - Белия матира Делио (ОБНОВЕНА/КЛЮЧОВО ИЗКАЗВАНЕ)

Ботев Пловдив победи Левски с 1:0 в дерби от 28-ия кръг на шампионата. Кошмарно представяне на гостите, които в 40-ата минута останаха с човек повече на терена (червен картон на Пиргов).

WINBET – Ултра завишени коефициенти за топ спортни събития (18+)

Играчите на Николай Киров - Белия обаче надхитриха подопечните на Делио Роси. Стивън Петков е герой за "жълто-черните", бележейки в 79-ата минута. Така "канарите" се доближиха на 5 точки от "сините" във временното класиране.

Левски към момента заема третата позиция, Ботев е пети в подреждането, а Берое е четвърти в таблицата, заралии са на 2 пункта зад столичани, но са с мач по-малко.

След края на сблъсъка Роси пък заяви, че поема пълната отговорност за случилото се в спора и го е срам от развитието на срещата, но това не означава, че ще подаде оставка.

Жоао Паоло в 6-ата минута стреля мощно, а топката разтресе гредата на гостите и не пожела да влети в мрежата. В 22-ата минута и Ндонгала нямаше късмет в завършващата фаза, шутирайки встрани от вратата.

Малко по-рано се заформи меле между играчи на двата тима, след остър фаул срещу футболист на столичани в центъра на терена. В 28-ата минута Цветкович центрира остро, а звездата на Левски Обертан стреля силно, но кълбото се удари в горната греда и до гол не се стигна.

В 41-ата минута Димитър Пиргов допусна неточност при владеенето на топката, изпусна Габи Обертан (откъсващ се срещу вратаря) и фаулира нападателя. Реферът декорира Пиргов с червен картон. Секунди по-късно и Неделев разтресе гредата. Резултатът обаче остана непроменен - без голове до почивката.

Второто полувреме започна с териториален превес за гостите. Последваха удари на Гомес и Вутов встрани от целта. В 60-ата минута на терена се появи младокът Станислав Иванов, който е сред най-големите таланти в селекцията на "сините".

"Жълто-черните" отвърнаха чрез няколко опасни изстрела на Жоао Паоло. Така се стигна до 75-ата минута, когато Паулиньо центрира прецизно, а Серджиу Буш осъществи най-сериозния пропуск в мача, след като не реализира в близост до вратата.

В 79-ата минута юношата на Левски Стивън Петков реализира за Ботев. Попадение с глава на влезлият като резерва Петков, асистенция на Тодор Неделев. До края на срещата домакините съхраниха преднината си - 1:0 - 3 точки за "канарите", които подемат и мощна офанзива относно стадион "Христо Ботев" и възобновяване на ремонтни дейности по съоръжението.

ТИТУЛЯРИТЕ:

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): Кайзер, Филипов, Терзиев, Пиргов, Марин, Балтанов, Юсеин, Неделев, Диого, Ндонгала, Жоао Паоло

ЛЕВСКИ: Митрев, Цветкович, Яблонски, Ейолфсон, Горанов, Гомес, Панайотов, Прохазка, Паулиньо, Вутов, Обертан

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 29 март - Лъвовете се радват на материални успехи, поредната интрига пречи на Скорпионите
УНИКАЛЕН ПАНАИР! Министърът с най-дълбоко гърло Асен Василев нажежи до червено страстите в парламента. Депутат от ППДБ поиска изслушване на Борисов (ВИДЕО) УНИКАЛЕН ПАНАИР! Министърът с "най-дълбоко гърло" Асен Василев нажежи до червено страстите в парламента. Депутат от ППДБ поиска изслушване на Борисов (ВИДЕО)