Драма на "Анфийлд"

18211
на 16.09.2017
Драма на Анфийлд

Ливърпул записа незадоволителен резултат за амбициите на тима при домакинството си на Бърнли, завършвайки наравно 1:1.

Играчите на Юрген Клоп играха слабо в хода на срещата от петия кръг на Висшата лига и потърсиха сериозно победата едва в края. Тези на Шон Дайш се защитаваха умело и заслужено се поздравиха с точка, пише "Новспорт".

Бърнли изненадващо поведе в 27-ата минута. Скот Арфийлд се разписа след като Крис Ууд му свали топката. Ливърпул обаче отвърна само 3 минути по-късно. Салах вкара след добър дълъг пас на Джан.

"Мърсисайдци" не играха кой знае колко силно в хода на първото полувреме, но през второто вдигнаха темпото. Те на няколко пъти опитаха далечни удари, но мерникът им не бе точен.

Драма обаче имаше в последните 10 минути на срещата.

В 81-ата минута Бен Мий имаше страхотен шанс да донесе победата на Бърнли. След изпълнение на ъглов удар той стреля с глава, но Матип изби на гол линията. В последвалия корнер нов опасен удар на Мий някак си не влетя в мрежата заради спасяване на Миньоле. В 86-ата минута Ливърпул нацели греда, което затвърди драматичния финал на срещата. Соланке разтресе горната рамка на вратата след центриране на Александър-Арнолд. В хода на атаката Ливърпул поиска дузпа заради интервенция срещу Салах.

Така Бърнли постигна победа при гостуването си на Челси и равенства при тези на Тотнъм и Ливърпул. С точката Ливърпул събра 8 точки. Бърнли има същия актив.