Драматичен мач! Пиронкова отпада, "чувствах, че цялото ми тяло е в шок", признава нейната съперничка

21755
на 31.08.2016
Драматичен мач! Пиронкова отпада, чувствах, че цялото ми тяло е в шок, признава нейната съперничка

Цветана Пиронкова отпадна от US Open след загуба във втория кръг от поставената под номер 13 Джоана Конта от Великобритания  с 2:6, 7:5, 2:6. Срещата продължи 2 часа и 32 минути като бе съпроводена от дълго прекъсване в края на втория сет.

При резултат 2:6, 6:5 и сетбол за българката съперничката й се строполи на корта. Изглеждаше, че състоянието й лошо, но тя се върна на корта и стигна до крайния успех.

"Чувствах, че цялото ми тяло е в шок", признава Конта, която обаче се поздрави с победа в мача. Пиронкова игра добре през втория сет на срещата, но в първата и третата част не сполучи и така отпада от престижната надпревара.