Драматичен последен кръг в Бундеслигата, Щутгарт се спаси

2786
на 23.05.2015

Много драма в битката за оцеляването предложи последният кръг на Бундеслигата този следобед, като в крайна сметка Щутгарт си осигури оставане в елитната дивизия, докато Хамбургер отново ще трябва да играе плейоф. Ситуацията бе доста тежка за Щутгарт, след като те изостанаха при гостуването си на Падерборн с 0:1 след гол на Марк Вучинович още в 4-та минута. В 36-та минута Даниел Дидави изравни, но 45 минути преди края на сезона тимът на Хууб Стевенс се бе засилил към Втора Бундеслига.

Те обаче успяха да стигнат до безценен гол в 72-та минута, дело на Даниел Гинчек, който им донесе успеха с 2:1 и ги изкачи 14-та позиция. Тимът Хамбургер си свърши работата при домакинството си на Шалке и победи с 2:0 с голове на Ивица Олич и Слбодан Райкович, но победата на Щутгарт изпрати отбора на 16-то място, което означава плейоф за оставане в Бундеслигата. Падерборн и Фрайбург изпаднаха, а Херта остана точно над чертата, въпреки загубата си от Хофенхайм. Всички резултати от последния кръг: Борусия Дортмунд - Вердер 3:2 Борусия Мьонхенгладбах - Аугсбург 1:3 Айнтрахт - Байер Леверкузен 2:1 Кьолн - Волфсбург 2:2 Хамбургер - Шалке 2:0 Хановер - Фрайбург 2:1 Хофенхайм - Херта 2:1 Падерборн - Щутгарт 1:2 Байерн Мюнхен - Майнц 2:0.

ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Пеевски ги подпука: Имало е голямо разкешване от коалицията на пудела - мръсна престъпна сглобка! (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Пеевски ги подпука: Имало е голямо разкешване от коалицията на пудела - мръсна престъпна сглобка! (ВИДЕО)