Еспаньол прави равен с Реал Мадрид

4939
на 17.12.2012
Автор:   Мара Калчева
Шампионът Реал Мадрид стигна само до 2:2 като домакин на предпоследния в класирането Еспаньол в мач от 16-ия кръг на испанското футболно първенство. Въпитаниците на Жозе Моуриньо прекъснаха серия от шест поредни победи на "Сантиаго Бернабеу" в Примера дивисион и загубиха точки в шампионата на собствен терен за първи път след равенството 1:1 срещу Валенсия на 19 август. Така столичани събраха 33 точки и останаха на трета позиция с изоставане от 10 точки след лидера Барселона, който разгроми с 4:1 Атлетико Мадрид. Реал имаше сериозни териториално превъзходство срещу гостите, но многобройните пропуски пред вратата на Франсиско Касия се оказаха фатални. Лука Модрич нацели лявата греда на Касия в 27-ата минута, а четири минути по-късно Еспаньол изненадващо поведе. При контраатака Жоан Верду изведе Серхио Гарсия в добра позиция и нападателят реализира първия си гол за сезона с прецизен удар от границата на наказателното поле в долния десен ъгъл на Икер Касияс. В 40-ата минута Месут Йозил изведе Кристиано Роналдо сам срещу вратаря в наказателното поле, но Касияс успя да избие с крак удара на португалеца от 7-8 метра. Секунди преди почивката Реал изравни. Сами Хедира центрира от дясно и Роналдо засече от въздуха от 5 метра за 1:1. Домакините започнаха много силно през второто полувреме и още в 48-ата минута Роналдо пусна пас в ляво в пеналта към нахлуващия на скорост Фабио Коентрао, който напредна и с шут по диагонала от ъгъла на малкото наказателно поле направи 2:1. В 53-ата минута Йозил изведе Анхел Ди Мария в чиста позиция, но резервата не успя да преодолее Касия. Малко по-късно удар на Ди Мария от 20 метра се отби от напречната греда. Домакините продължиха да създават и да пропускат положения и две минути преди края бяха наказани. След центриране от корнер от ляво и разбъркване в пеналта Ектор Морено върна топката с глава в малкото наказателно поле и Хуан Албин засече в мрежата за 2:2. Така Еспаньол записа трето поредно равенство в шампионата, но остана на предпоследното място с 12 точки, но само на точка от спасителната зона.

СУПЕР ШОУ В ПИК TV! Приключиха лидерите на ППДБ с ТОВА ИЗКАЗВАНЕ в парламента (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ В ПИК TV! Приключиха лидерите на ППДБ с ТОВА ИЗКАЗВАНЕ в парламента (ВИДЕО)