Жоазиньо и Краснодар се подиграха с кошмара на Литекс

2989
на 01.08.2014

След като с огромна доза късмет елиминира Литекс, унгарският Дьошгьор си намери майстора. Амбициозният руски Краснодар се оказа прекалено голяма хапка за маджарите, които бяха разгромени с 1:5 у дома. Едно от попаденията за Краснодар реализира бившият халф на "Левски" Жоао Жоазиньо.

Мачът не беше никак труден за "биковете", които взеха солиден аванс още до почивката с голове на Ари и Одил Ахмедов. В началото на второто полувреме Бакша намали на 1:2, но за повече унгарците нямаха сили. Маурисио Перейра заби третия гол за Краснодар, а в последните минути тимът на Олег Кононов довърши домакините. Първо Жоазиньо вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Владимир Бистров, а след това бившият национал сам се разписа, оформяйки крайното 5:1 за Краснодар. Лига Европа,

3-и квалификационен кръг - резултати:

ДЬОШГЬОР - КРАСНОДАР 1:5 0:1 Ари (28) 0:2 Ахмедов (40) 1:2 Бакша (49) 1:3 Перейра (51) 1:4 Жоазиньо (88) д. 1:5 Бистров (89)

БРЮЖ - БРЬОНДБИ 3:0 1:0 Дуарте (14) 2:0 Кастийо (31) 3:0 Васкес (63)

САРАЕВО - АТРОМИТОС 1:2 0:1 Фитандис (11) 1:1 Пузигача (26) 1:2 Настос (65)

СТЯРНАН - ЛЕХ (ПОЗНАН) 1:0 1:0 Тьофт (48)

sportal.bg

Бойко Борисов: Мераклии за премиери винаги ще се намерят. Президентът е отговорен човек на него може да се разчита (ОБНОВЕНА) Бойко Борисов: Мераклии за премиери винаги ще се намерят. Президентът е отговорен човек на него може да се разчита (ОБНОВЕНА)