BG EN

Заснемат с дрон Паметника на свободата на връх Шипка

Животът днес

Заснемат с дрон Паметника на свободата на връх Шипка

38342
на 26.02.2016
Заснемат с дрон Паметника на свободата на връх Шипка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

С дрон ще бъде заснет Паметникът на свободата на връх Шипка. Това съобщи врид. директорът на НПМ „Шипка-Бузлуджа" д-р по история Чавдар Ангелов.

препоръчано

Поводът да се пристъпи към тази мярка е необходимостта от ремонтни и консервационни работи на символа на паметника - бронзовият лъв.

Последният ремонт е правен през 80-те години на миналия век, съобщава Дарик. Заснeмането с квадрокоптер /дрон/ е с цел да бъдат улеснени експертите, които изготвят техническата документацията за нужните ремонтни и консервационни дейности.

Бронзовият лъв на 31- метровия Паметник на свободата е дълъг 8 метра и висок 4 метра. Изработен е от 28 бронзови черупки, с общо тегло 28 тона.


Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 84
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК