Ивет Лалова, завърши трета, не се класира за финала

Други спортове

7450
на 10.08.2017

Ивет Лалова-Колио остана на крачка от финала на 200 метра на Световното първенство по лека атлетика в Лондон. Българката финишира трета в първия полуфинал с 22.96 секунди и до последния трети полуфинал влизаше сред най-добрите осем с най-добро "губещо" време, но в крайна сметка се нареди девета.

33-годиштата софиянка беше изпреварена в серията си от световната шампионка от преди две години Дафне Схипърс (Холандия) с 22.49 сек и от американката Деаджа Стивънс с 22.71 сек, предава Спортал. Холандката записа и най-силното постижение в полуфиналите.

Място сред най-добрите осем на половин обиколка намериха още олимпийската шампионка на 400 м Шоне Милър-Уибо (Бахама) с 22.49 сек, Мари-Жозе Та Лу с 22.50 сек, Кимбърли Уилямс (САЩ) с 22.73 сек, Дина Ашър-Смит (Великобритания) с 22.73 сек, както и канадката Кристал Емануил и бахамката Тиня Гейтър, които завършиха с по 22.85 сек в последния трети полуфинал и намериха място сред най-добрите осем с двете най-добри "губещи" времена.