ИЗВЪНРЕДНО! "Дузпа гейт" на "Армията"! Огромен скандал - ЦСКА печели, но... (ОБНОВЕНА)

113092
на 22.09.2017
ИЗВЪНРЕДНО! Дузпа гейт на Армията! Огромен скандал - ЦСКА печели, но... (ОБНОВЕНА)

ЦСКА разгроми Дунав с 3:0 в мач от шампионата. Така "червените" имат вече 8 поредни победи и са лидери във временното класиране. Срещата бе с голям заряд, припомняме, че през лятото именно "драконите" играха в евротурнирите, след като "армейците" не бяха допуснати до участие в Лига Европа. За пореден път - скандално съдийство в двубой на ЦСКА. Подопечните на Стамен Белчев са с актив от 25 точки след 10 кръга. Лудогорец е с 21, Левски със 17. "Зелените" и "сините" обаче са с по мач по-малко.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЦСКА: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Рубен Пинто, 7. Меркадо, 9. Каранга, 11. Манолев, 15. Малинов, 20. Тиаго, 23. Дюлгеров

ДУНАВ: 86. Антонов, 4. Патев, 5. Марем, 21. Ларин, 22. Милчев, 11. Димов, 14. Васев, 94. Ненов, 7. Карагерен, 10. Шопов, 9. Будинов.

В самото начало на срещата Меркадо можеше да отбележи. Манолев центрира към Кевин, последва удар с глава, а топката бе избита преди да влети в мрежата. Подкрепата за домакините от публиката е сериозна. Сектор "Г" ехти в песни за "армейците". Последва и пропуск на Каранга. В 29-ата минута Шопов излезе очи в очи със стража на домакините, но не отбеляза, пращайки кълбото на сантиметри от лявата странична греда.

Секунди по-късно Каранга се озова в наказателното поле на гостите, последва съприкосновение между него и защитник, Фернандо падна на терена. "Червените" поискаха дузпа, а съдията посочи да бъде изпълнен корнер. Ситуацията е изключително спорна. Като първите мнения са, че "армейците" са ощетени. Още по-интересно е, че бранителят на "драконите" не игра с топката, а реферът отсъди да корнер.

От трибуните се чуха мощни възгласи против БФС.

"Стана навик във всеки мач да ни отменят гол или да не ни свирят чиста дузпа!

Честно да ви кажа, вече не знам кое е нарушение за дузпа и кое не.

Не искам да си мисля, че е тенденциозно, но това наистина ни притеснява", заяви асистентът на Стамен Белчев в ЦСКА - Стефан Генов. Думите на Генов дойдоха преди срещата, Стефан говори пред клубния сайт на "червените".

А сега напрежението относно съдийски отсъждания в двубои на "армейците" отново се покачва.

Меркадо стреля в горната греда в 42-ата минута, а Васев можеше да вкара за гостите в 44-ата минута. До гол обаче не се стигна и двата тима се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

В началото на второто полувреме гол на Каранга бе отменен поради засада. Спорна ситуация. В 56-ата минута Фернандо Каранга отново прати топката в мрежата. Този път попадението бе зачетено - 1:0.

Меркадо за втори път стреля в гредата, Кевин бе близо до гола и в 62-ата минута. В 70-ата минута Будуров се оказа най-съобразителен при центриране в наказателното поле на гостите и вкара за 2:0. А в 73-ата минута Тиаго Родригес реализира красив гол от фаул. 3:0 - класика за "червените".

Двубоят завърши при този резултат. В следващия кръг ЦСКА гостува на Етър, а Дунав домакинства на Пирин. "Армейците" са лидери във временото класиране, а "драконите" заемат единадесетата позиция.

ЦСКА печели пореден мач, "червените" обаче показаха по време на срещата сериозни претенции към съдийството. Като броят на спорни отсъждания в срещите на "армейците" нараства.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 19 март САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 19 март
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Какво се случва? Мария Габриел пак закъснява за връщането на мандата (НА ЖИВО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Какво се случва? Мария Габриел пак закъснява за връщането на мандата (НА ЖИВО)