ИЗВЪНРЕДНО! "Род Лейвър Арена" се тресе - Гришо герой! Драмата огромна - Димитров...(ОБНОВЕНА/ВИДЕО)

529844
на 17.01.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Род Лейвър Арена се тресе - Гришо герой! Драмата огромна - Димитров...(ОБНОВЕНА/ВИДЕО)

Продължава щурмът на Гришо в Мелбърн. На Централния корт Григор надви американеца Макензи МакДоналд с 3:2 сета. Квалификантът и опонент на Димитров е под номер 186 в тенис-ранглистата, но даде колосален отпор в мача. Огромна драма - 4:6, 6:2, 6:4, 0:6, 8:6 в отделните части!

Сблъсъкът започна по сензационен начин - 1:0 сета за Макензи, Григор обаче се мобилизира и спечели втория сет! Третата част бе изключително оспорвана, Димитров съумя да я вземе след редица обрати. В сет номер 4 последва шокиращо развитие - 6:0 за американеца. Решителната пета част предложи спортен трилър от най-високо ниво, в нея няма тайбрек, а битката бе колосална.

Гришо стартира впечатляващо на Аустрелиън Оупън, побеждавайки с 6:3, 6:2, 6:1 - на "Род Лейвър Арена", австриеца Денис Новак.

Димитров свиква все повече с Централния корт, световният номер 3 е сочен за фаворит в потока чак до полуфиналите. Там е възможна нова битка с Рафаел Надал. Рафа по-рано днес победи с 3:0 сета аржентинеца Леонардо Майер.

Гришо Димитров ще играе в третия кръг с Андрей Рубльов.

Подкрепата към Григор в Мелбърн е голяма, родна агитка прави атмосферата на "Род Лейвър Арена" още по-впечатляваща. Експресният успех на Димитров в първия кръг не бива да бъде подценяван, а това, че Гришо излезе във втори пореден мач от Шлема като тотален фаворит - е велик момент в история на българския тенис. Спорът с Макензи се превърна в неочаквана драма, но важна е новата победа на Димитров.

Сблъсъкът започна със сервис-гейм на 15 за Григор. След това МакДоналд изравни - 1:1 гейма и съумя да осъществи пробив, повеждайки с 2:1. Което още повече доказва, че няма как да има лесен съперник във втори кръг на надпревара от Шлема.

3:1 гейма за Макензи. Опонентът на Григор игра изключително силно. Зададе се серия от геймове за подаващите. А при резултат 4:3 МакДоналд съумя да отрази 2 възможности за пробив и поведе с 5:3, в края на гейма се чу мощен вик от Гришо. Димитров бе видимо нервиран от случващото се на корта. Сервис-гейм на 15 за Григор, нашият намали пасива си - 4:5.

Макензи подава за сета. Гейм на 30 за американеца - 6:4. МакДоналд поведе с 1:0 сета, сензационно развитие на първата част на мача.

За старт на сет номер 2 последва маратонски сервис-гейм на Гришо, Димитров не позволи да се стигне до пробив - 1:0 гейма за българина в частта. Заформи се нова поредица от геймове в полза на сервиращите - 1:1, 2:1, 2:2, 3:2. В този момент Григор осъществи брейк и поведе с 4:2. Затвърждаване на аванса - 5:2.

Треньорът Дани Валверду аплодира отигравания на Димитров. И при специалиста, и при подопечния лъха увереност, а след изблиците на нерви в края на сет номер 1, Григор показва възхитителен тенис във втората част на срещата. Пробив на 30, гейм и сет за Гришо - 6:2!

Третата част започна с оспорвани геймове, сервиращите обаче не позволиха да се стигне до брейк преди първата почивка в сета. Така Димитров имаше преднина - 2:1 гейма. Опонентът на Григор изравни за 2:2. Последва маратонски сервис-гейм на Гришо, хасковлията отрази 2 възможности за пробив, но при третата МакДоналд осъществи брейк - 3:2 за американеца.

Зададе се много оспорвано подаване на Макензи, а Григор съумя да върне пробива - 3:3!

След това Гришо удържа сервис-гейма си от 0:40 и поведе с 4:3. Гейм на нула за Макензи и 4:4. Бърз сервис-гейм и за Димитров - 5:4.

Брейк за Григор в решителен момент - 6:4! 2:1 сета! Мощни викове от страна на Григор Димитров!

Кошмарно начало на четвъртия сет - 3:0 за МакДоналд с 2 пробива. Сривът при Гришо продължи, нови 3 гейма за Макензи - 6:0 за американеца!

Родните фенове показват огромна подкрепа към Григор, мощни възгласи "Гришо, Гришо", огласяват корта. А Димитров поведе в решителния пети сет, печелейки сервис-гейм. МакДоналд изравни - 1:1 гейма. Григор отново дръпна - 2:1. Размяна на геймове в полза на сервиращите - 2:2, 3:2, 3:3. Бурни аплодисменти от страна на публиката и за двамата тенисисти. Жестока битка между Гришо и Макензи. 4:3. 4:4, 5:4. МакДоналд подава за оставане в мача. Резултатът стана 5:5. Нов аванс за Григор - 6:5. Оспорван гейм, Макензи удържа сервиса си от 0:30 - 6:6. 7:6 за Димитров. Мачът на деня в турнира. Пробив - 8:6 победа за Гришо!

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 март - Близнаците могат да изгубят част от спестяванията си, емоцията е водеща за Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 март - Близнаците могат да изгубят част от спестяванията си, емоцията е водеща за Скорпионите
САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Социологът Мира Радева: Бойко Борисов е с най-голям политически опит, разбирам защо не е обичан, но алтернативата е едни вдетинени 40-годишни мъже (ВИДЕО)