ИЗВЪНРЕДНО! 4-звездно дерби! Огромна драма на Националния стадион! Дъжд от голове - Левски и ЦСКА... (ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

61189
на 21.10.2017

Атрактивни Джакпоти и Нови Игри от efbet (18+)

Левски и ЦСКА не се победиха в голямото дерби от 13-ия кръг на Първа лига. Зрелищният двубой завърши при резултат 2:2. Мач с огромен заряд, бе съобщено и за сериозен физически спор между фенове на двата тима, при който привърженик на "армейците" е с пукната глава. Мелето не се е разиграло в София, а във Враца. В последствие се разбра и за конфликт между привърженици на грандовете в столицата.

В центъра на София пък всичко бе в синьо и червено. Над 25 000 зрители на Националния стадион. "Сините" са трети в класирането на шампионата с 25 точки, към момента "червените" са втори в таблицата с 28 пункта, а Лудогорец е с 30 точки и среща по-малко.

Левски поведе в 8-ата минута, гол на Яблонски с глава. Давид се ориентира най-добре при борба за висока топка след остро центиране от корнер. "Армейците" отговориха с попадения на Тиаго Родригес, съответно в 12-ата и 15-ата минута. Премерени изстрели на Тиаго и "червените" осъществиха пълен обрат в резултата. Жестока битка на терена!

До края на първото полувреме не паднаха нови голове. Така подопечните на Стамен Белчев имаха попадение преднина до почивката.

Роман Прохазка в 61-ата минута обаче засече от близка дистанция - 2:2. Асистенция на Цветкович. И двата тима нямаха късмет пред гола до края на мача. Така дербито завърши при голово равенство - 2:2.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Васил Панайотов, Жорди Гомес, Роман Прохазка, Антонио Вутов, Габриел Обертан, Сержиу Буш

Треньор: Делио Роси

ЦСКА: Витаутас Черняускас, Александър Дюлгеров, Николай Бодуров, Александър Барт, Антон Недялков, Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Тиаго Родриргес, Станислав Манолев, Густово Кулма, Фернандо Каранга

Треньор: Стамен Белчев

СЪДИЯ: Георги Кабаков

СТАДИОН: "Васил Левски".