ИЗВЪНРЕДНО! 7-звезден трилър на "Анфийлд"! Ливърпул и Рома... (ОБНОВЕНА)

57801
на 24.04.2018
ИЗВЪНРЕДНО! 7-звезден трилър на Анфийлд! Ливърпул и Рома... (ОБНОВЕНА)

Ливърпул победи като домакин Рома с 5:2 в първи двубой от 1/2-финалния сблъсък между двата гранда в Шампионска лига. Домакините поведоха с 5:0 в срещата на "Анфийлд", а гостите от Италия съумяха да върнат интригата преди реванша. Ответният мач е на 2 май на "Олимпико".

Коларов от Рома разтресе гредата с мощен шут в 18-ата минута, преди това домакините създадоха няколко опасни атаки. Между 20-ата и 30-ата минута Мане на 2 пъти застраши вратата на гостите, но не сполучи в завършващата фаза от близка дистанция. В 34-ата минута Садио Мане прати топката във вратата, но попадението бе отменено поради засада.

В 36-ата минута Салах с левия крак реализира фамозен гол - 1:0, Ливърпул поведе в резултата.

Само 2 минути по-късно Ловрен нацели гредата след изстрел с глава, късмет за "римските вълци" в ситуацията. Салах (бивш играч на Рома) в 45-ата минута отбеляза още едно изключително майсторско попадение, асистенция на Фирмино, бърза и резултатна атака на Пуул - 2:0.

Авансът на домакините стана класически в 56-ата минута, след като Мохамед Салах проби по десния фланг на атаката на Ливърпул, центрира прецизно, а Мане бе точен за 3:0. Фирмино в 61-ата минута вкара за 4:0, асистенция на Салах, разгромът стана колосален. Роберто Фирмино в 68-ата минута забоде още едно попадение, реализирано с глава след прецизно центриране от корнер на Джеймс Милнър.

Джеко в 81-ата минута бе точен за гостите - 5:1. Пероти в 85-ата минута от дузпа реализира, Рома намали пасива си на 2:5. Бялата точка бе посочена за игра с ръка на Милнър. До края на срещата не бяха отбелязани нови голове и така Ливърпул победи Рома с 5:2 на "Анфийлд".

Другият полуфинал в надпреварата противопоставя Байерн Мюнхен и Реал Мадрид.

Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков съсипващо пред ПИК TV: Вотът на недоверие минава всякакви граници! Ето защо (ВИДЕО)